| anonim_4396 a întrebat:

Am pielea foarte alba si nu-mi gasesc fond de ten. Mereu probez cea mi deschisa nuanta posibila si pana si aia e prea inchisa pentru tenul meu. Mai are cineva problema asta? :/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt la fel. :))
Fondul de ten seveenteen time plus nr 01 este foarte alb dar mie nu-mi place cum este el individual ( este destul de lejer si imi place sa-l folosesc cu fonduri de ten mai grele - doua pompite de seveenteen si o pompita de alt fdt ) asa ca folosesc o pompita de corector mac pro longwear nc 15 si ii da un pic de acoperire, dureaza mai mult, e semi-mat dupa cateva minute de la aplicare ( initial este usor lipicios si te ajuta sa aplici restul produselor ) iar in perioada mai calda devine usor dewy ( mie imi place maxim efectul asta ).

Mai gasesti nuante foarte deschise la FM - este nuanta albaster dar fondul de ten este mult prea mat pentru gustul meu.
https://4.bp.blogspot.com/......rn.png.png

Revlon colorstay este un fond de ten bun si nuanta ivory 110 este extrem de deschisa. Eu am avut varianta pentru ten uscat si m-a deranjat un pic ca are niste particule micute de shimmer - un sclipici foarte greu de sesizat dar totusi e acolo. Varianta pentru ten gras nu cred ca este asa.
http://www.depozituldecosmetice.ro/......-30ml.html

Zicea cineva de pe Youtube ( Georgiana Dumitra ) ca ea isi gaseste nuante deschise de fdt de la oriflame.

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Eu laughing. La Flormar gasesti nuante deschise, la Revlon(colorstay) 110 si 150, la MAC. Ideea e sa nu le testezi la lumina din magazin, ci la lumina naturala... Becurile lor din magazine inseala mult ochii, in sensul ca nuanta ti se pare potrivita si cand iesi in lumina zilei, e mega portocalie laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bronzeaza-te,nu ma refer vara, ci acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, doar că eu am niște firișoare roșii și îmi este și mai greu.