| Trandafir_Liliana_1996 a întrebat:

Am pistrui pe fata si vreau sa scap de aceștia. Am găsit mai multe metode
-zeama de lămâie
- late
-ceapă
Întrebarea mea este daca aceste vreo problema sa le epic in acelaș timp

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nici una dintre ele nu functioneaza, pistruii vor ramane tot acolo. Unele dintre ele (cum e zeama de lamaie nediluata sau ceapa) daca le lasi mai mult de cateva minute iti pot da in plus arsuri care sa lase semne definitive.

| Violleta2022 a răspuns:

Pistruii nu sunt cosuri de care poti scapa.
Pistruii sunt pigment care apartine pielii tale, pe care i-ai mostenit de la parintii tai.
Singurul lucru posibil, ca ei sa nu mai apara, este sa nu te expui la soare (deloc), sau sa te dai tot timpul, cu creme cu protectie solara de +50UV, iar din primavara pana toamna tarziu, sa porti palarii cu boruri mari, ca soarele sa nu-ti atinga deloc fata.