| lorelai23 a întrebat:

Am practicat sport de performanta,mai exact handbal, timp de 7 ani si mi s-au dezvoltat prea tare muschii de la picioare. mentionez ca am incetat sa mai practic handbal de 1 an din motive de sanatate insa picioarele de barbat care a mers la sala au ramas. nu exista nicio solutie in aceasta privinta? multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| sitărescu a răspuns:

Dacă te referi la picioare de atlet, nu știu dacă ar fi multe soluții.

Sportul e o binecuvântare pentru cine îl poate face de performanță, de ce să te rușinezi de propriul trup care îți arată de fapt virtutea?

Cam ce mușchi crezi că au la picioare dansatoarele de performanță sau balerinele?

Ar trebui să se rușineze pentru asta?

2 răspunsuri:
| alexanonimu a răspuns:

Mamaaa deci e foarte grav... fata cu picioare de barbat uite vezi si cand va vad pe voi fetele in diferite campanii s "sustineti sportul feminin romanesc" *** va transformati singure in barbati, lasati mai barbatii sa faca sport voi faceti putina miscare pentru a va mentine silueta in fine asta e parerea meahappy si imi dau seama ca nu te.am ajutat dar uite ca sa si te ajut du-te la o sala de fitness si intraba un antrenor cvwinking

| LepadatuAna a răspuns:

Si eu am facut 4 ani de handbal si am renuntat tot din motive medicale. Mi s-au dezvoltat destul de mult muschii gemeni, iar coapsele aproape deloc. Asa ca iti inchipui cum aratam. Eu ca sa scap de masa musculara in exces am incetat sa fac prea mult efort, am trecut si printr-o operatie care nu prea imi dadea voie sa ma misc prea mult, ceea ce m-a ajutat. Deci:
- incearca sa te misti cat mai putin cu putiinta;
-sa nu porti tocuri sub nicio forma pentru. ca dezvolta muschii;
-maseaza-ti picioarele in fiecare seara, si un masaj profesional e binevanit atunci cand poti.
Eu asa am scapat de masa musculara in exces. Iti urez multa bafta si sa stii ca pana la urma nu aspectul conteaza, si niste muschi dezvoltati nu ar trebui sa te deranjezehappy