| Furnicuta000 a întrebat:

Am primit de la cineva un colier placat cu aur (cumparat de la cineva care aduce din Turcia cica, dar nu se mai ocupa cu asta) si l-am purtat vreo 6 luni incontinuu si nu s-a curatat absolut deloc. As vrea sa imi mai iau niste bijuterii din astea. Stiti unde gasesc in Romania (online eventual sau din Bucuresti), dar sa nu se curete la primul contact cu apa si sapunul, sa tina mai mult? Daca ati cumparat voi asa ceva, ca site-uri am gasit si eu dar nu stiu cat de calitative sunt...

Răspuns Câştigător
| Demidol a răspuns:

Dupa un an, un an si jumatate, se vor sterge (curata) si astea. Asa am patit eu cu o verigheta.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa cumperi tot de la aceeasi persoana, ca sa nu risti ca cele placate si cumparate din alte parti, sa se curete dupa primele purtari, cum de altfel se intampla.

Răspuns utilizator avertizat