| PurpleMonster a întrebat:

Am probleme cu căderea parului și am zis sa încerc uleiul cu petroleum de la gerovital, dar după prima aplicare am observat ca mi-a căzut mai mult par ca de obicei. Oare sa continui încă o perioada de timp sau risc sa rămân fără păr?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si chestiile astea se recomanda de catre un specialist in domeniu. Daca tu ai facut asta „dupa ureche", suporti. Nu-l mai folosi si mergi la un specialist.

| DeyCj a răspuns:

Dacă vezi că-ţi face mai rău întrerupe utilizarea produsului şi cere sfatul unui specialist.

| aditimus a răspuns:

Incearca produsele de la Petrole Hann cu zinc

| Werrich a răspuns:

Medicul dermatolog mi-a dat tratament cu Alopexy Împotriva căderii părului
https://www.drmax.ro/alopexy-5-60-ml-pierre-fabre

| WhiteLife a răspuns:

Căderea părului este din cauza lipsei de vitamine și minerale, așa că problema trebuie rezolvată din interior. Trebuie făcut un consult la medic și analize, sa vezi unde e problema si să-ți dea vitamine potrivite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia vitamine, altceva nu ai ce sa faci.

| DouaPuncteD a răspuns:

Produsele Gerovital nu mi-au inspirat niciodată încredere din cauza ingredientelor, le-am folosit și spun din proprie experiența.
M-am confruntat și eu recent cu o cădere a parului. Cauze pot fii multiple: stres, carenta anumitor vitamine. Sfatul meu este sa consulți un dermatolog, asta am făcut și eu când am vazut ca se ingroasa gluma. Pe lângă un consult am făcut și toate analizele pentru a ma asigura ca stresul a fost declanșator. Acum iau un tratament prescris de acesta și lucrurile încep sa meargă pe drumul cel bun.