| BruneTTe a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor/sfaturi. Deci parul meu e un ciocolatiu cu reflexe de roscat [ vopsit, normal ] si as vrea sa-l deschid putin, nu mult la culoare. Mi-am luat azi o vopsea blonda [ destul de deschis ] dar vanzatoarea mi-a dat si oxidant [ 9%] spunandu-mi ca daca voi pune vopseaua blonda peste parul meu nu va prinde deloc fara oxidant. Eu oricum nu vreau sa raman blonda [ nu ca ar fi vreo sansa sa-mi iasa], vreau doar sa-l deschid putin ca sa il pot face apoi ciocolatiu dar nu stiu...
intrebarile sunt:
- nu am mai folosit oxidant dar stiu pana si eu ca 9% e destul de mult deci. arde parul nu?sad si cat se tine pe par? straight face
- apoi. in caz ca nu pun oxidant in vopsea. oare vopseaua aia o sa prinda uniform pe par sau cu pete? nu stiu ce sa credstraight face
mersi si. funda big grin nu ma luati cu saloanele ca la salon m-am vopsit asa cum sunt acum, am mai dat si 2 milioane si nu-s incantatahee hee

2 răspunsuri:
| 10011993 a răspuns:

Daca te vopsesti cu blond deschis, se va deschide indiferent de noanta ta( eu eram brumeta si n-am vopsit cu blond mediu si mi-a iesit ciocolatiu) deci nu ai nevoie de oxidantwinking baftawinking

| Baby a răspuns:

Pai vopseaua pe care ai luat-o tu are oxidant in ea. Toate au care is deschise la culoare, dar nu ft mult.ci putin. poti sa incerci. Si eu zic sa nu folosesti oxidantu pe care l-ai cumparat ca iti arde parul ft tare. Vara mea era saten inchis, s-a facut bruneta, dupa blond deschis si dupa iar brunet pentru ca si-a ars parul de numa, si acum trebuie sa foloseasca ft multe masti pentru par si de toate. Nu folosii oxidantu!
Dar incearca cu vopseaua. si nu o sa iti iasa cu pete. happyai grija cum aplici, nu e greubig hug
succes