| nyoentox2002 a întrebat:

Am și eu niște nelamuriri!
Mereu ma întrebam dacă sunt frumos sau urât sau cum mă vede lumea, mai ales fetele!
Gen mai pe scurt sunt obsedat sa ma uit în oglinzi, ba acasă, ba la școală, ba pe strada orice fel de oglinzi, în unele mă văd urât iar în altele frumos sau ok.
Oare fetele mă pot considera mai frumos de cum mă văd eu în oglinda?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se pare ca esti obsedat de imaginea ta. Nu e bine. Accepta-te asa cum esti. Si cine te place, te place cum esti.

| nyoentox2002 explică (pentru darrio2007):

Aici ai dreptate ca sunt obsedat de imaginea mea, mi-am cumpărat și masca de fata, și altfel de cremă de față adică gel spumant,

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un creier, fie el și de fată. nu este o oglindă. Un creier când vede ceva, interpretează, traduce. Iar hormonii unei fete tinere o fac să te vadă frumos.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tinere, sa-ti dau cateva zicatori si ziceri despre frumusete.
1. Asta sunt, altul mama nu face in locul meu.
2. Eram mai frumos, dar am fost schimbat la maternitate.
3. Dumnezeu (natura) nu pune toate calitatile intr-un singur om.
4. Fiecare om, oricat de urat ar fi, are ceva frumos in el.
5. Nu-i frumos ce-i frumos, e frumos ce-mi place mie. (Asta din filozofia frumusetii.)
6. Barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos decat dracul.
7. Geaba cap frumos pe dinafara si gol pe dinauntru.

Si nu uita ca fiecare sac isi gaseste petecul.
Un baiat trebuie sa fie ingrijit, dar sa nu exagereze. In caz contrar poate fi considerat narcisist, fatalau sau chiar pe invers.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tine cont de ce ti-a spus Anuket.
Scuze ca am zis ca s-ar putea sa fi considerat pe invers, deoarece doar in filmele BL asiatice se mai vad baieti care isi pun masca de fata, folosesc tot felul de creme de frumusete.

| Mirel4412 a răspuns:

Daca fetele te vad ca esti extrem de ingrijit probabil o sa creada ca esti un narcisist, si nu o sa stea nimeni cu tine. Te faci tu nu e gresit, e normal sa te uiti la cum arati, dar nu in prostie, pana la urma asta esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se cheama ca esti narcisist.

| nyoentox2002 explică (pentru anonim_4396):

Dacă eram narcisist spuneam ca sunt cel mai frumos din Romanialaughing)

| anonim_4396 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Narcisismul nu se rezuma numai la a fi cel mai frumos, este atentia excesiva pe care o persoana o acorda propriei persoane.

| Anuket a răspuns:

Dai o poză și îți spun laughing
Și atitudinea ta influențează, plus dacă sunteți la prima vedere sau nu. Deși n-ar trebui, știi cum ești comparativ cu alții, iar lumea tot așa face.

| nyoentox2002 explică (pentru Anuket):

Nyoentox2002 pe insta

| Anuket a răspuns (pentru nyoentox2002):

Ok, nu ai motive să te frământe părerile altora. Percepțiile sunt diferite, unele vor zice că ești frumos, altele că ești ok și puține care vor fi de părere că nu prea ești atrăgător. Apoi contează ce ai în minte, caracterul.

| sofiaaaa001 a răspuns:

Tot ce stiu e ca strainii in general ne pot considera putin mai frumosi decat felul in care credem noi ca aratam de fapt (deoarece noi suntem obisnuiti cu fata noastra) dar cred ca sunt cazuri si cazuri, gen depindehappy
o zi buna