| nyoentox2002 a întrebat:

Am și eu o intrebare:atunci când ma duc la frizer de ce când ii spun sa îmi ia oleacă de sus sau doar vârfurile îmi ia o grămadă? Cică mulți pățesc asta

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pentru ca nu se mai face scoala. Eu nu gasesc in tot orasul meu un frizer sa ma tunda cu bordura. Nici nu stiu ce este aia! Toti te tund zero pana in varful capului si iti lasa un somoiog de par in varf de arati ca o matura. Mai mult, aceasta tunsura se aseamana cu cea fascista si mie nu-mi place fascismul. Mai sunt unii care scriu pe aici si nu stiu ca dupa doua puncte (: ) se bate pauza, nu stiu cand se pune virgula si nu stiu ca dupa semnul de punctuatie care incheie propozitia sau fraza se scrie cu litera mare.hee hee

| Ofiintă a răspuns:

Schimbă frizerul.

| nyoentox2002 explică (pentru Ofiintă):

Nu mai am alții, cu alții m-am certat

| Ofiintă a răspuns (pentru nyoentox2002):

Trebuie să fie în orașul tău.

| nyoentox2002 explică (pentru Ofiintă):

Pai la frizeria la Blue am avut probleme cu un angajat și nu mai merg în frizeria asta chiar dacă mai sunt 2 doamne, la alta frizerie sunt 2 Frizeri la Barber Shop tot asa am avut probleme cu unul de acolo, Este alta frizerie Bebi Frizeru care nu e serios ca atunci când sunt programat sa nu fie acolo, deci frizerul de la mach 3 mi-a mai rămas, restul sunt Varză care nu știu sa ia pierdut

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece el nu intelege termenul oleacă, îi poti spune sa i ti ia putin de sus, esti baiat? Daca da, tunde te cu masina cu 3

| Drimmero a răspuns:

Pai trebuie sa-i zici constant cat sa-ti ia cand iti apuca tot ciuful. Si eu sunt foarte pretentios la frizerie, nici eu nu-mi iau mult de sus, le zic mereu cat sa ia de sus, adica imi apuca tot parul de sus si ma uit in oglinda si ii zic cum sa ia, am mai patit sa-mi ia mai mult decat trebuia si imi strica toata freza, de atunci sunt foarte atent cand le zic. Ideea e ca atunci cand iti apuca parul de sus sa ii zici cat sa-ti ia, daca apuca la prima mana mai mult ii zici sa ia mai putin si tot asa.

| Catrice a răspuns:

Mergi la nea Costel care îți ia doar vârfurile de arăți după ca tuns de un copil de 3 anihee hee

| Nirvanaaa a răspuns:

Eu ca sa nu mai patesc asta iau firul de par și ii arat cât sa taie din el. De atunci nu mai am probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge foarfeca altfel.

| Eisenheim a răspuns:

Eu de asta mi-am luat mașina de tuns, oleacă vreau atât iau, că ei te tund cum vor, și de păr și de bani happy

| Flavianadx a răspuns:

Cred ca majoritatea fac asa. Am intalnit insa si persoane care te tund cu atentie si nu iti iau prea mult. Probabil tine de nivelul de pregatire si analfabetism functional big grin

| LittlePoppy a răspuns:

Si coafezele fac la fel. Cred ca le este mai usor asa.

| VanillaQ a răspuns:

Si eu am patit des sa mi se tunda mai mult decat am cerut, explicatia frizerilor ar fi ca vor sa tunda toate varfurile roase, daca ai mult par ros/ca matura, acela vor sa il tunda. Sau mai sunt variantele de frizeri care "au ochiul format", ca "asa iti sta bine".
Ideal ar fi la inceput inainte de a te pune pe scaun sa ii explici exact cat doresti sa iti tunda, altfel nu vei fi multumit si nu vei mai reveni.