| wonderwoman123 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Care e diferenta dintre fond de ten, BB cream si CC cream?

Răspuns Apreciat de Editori
| PrintesaGumitaa a răspuns:

CC este o prescurtare de la „color control / color correcting". Spre deosebire de BB Cream care ascunde discret roseata pielii si uniformizeaza nuanta tenului, CC Cream se apropie mai mult de un fond de ten decât de o crema hidratanta.
CC Cream este un produs multifunctional si hidrateaza pielea, ascunde imperfectiunile, ofera protectie solara, minimizeaza porii, matifiaza, dar corecteaza culoarea tenului printr-un procent de pigmenti de fond de ten mult mai mare decât cel al unui BB Cream