| Divya_4333 a întrebat:

Am si eu o nelamurire...Nu am fost niciodata la solar si mi-as dori sa merg, dar nu stiu daca e asa de bine ...am auzit ca sunt riscuri de a face cancer de piele! Imi dati niste sfaturi? Cine a mai fost sa-mi zica cum e? si cam cat costa o sedinta? plss

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Se pornește de la ședințe de câteva minute (2-3 minute/ședință) până la 15 minute. Crema de protecție solară obligatorie ori de câte ori se face expunerea având factorul de protecție cât mai mare (50/50+), nu se face duș timp de 2 ore după solar deoarece se pierde din bronz, consumă un morcov crud înainte și un iaurt după fiecare ședință.
De asemenea se face 1-2 ședințe pe săptămână, maxim 3.
Tot ce este mult dăunează, indiferent despre ce este vorba, fie alimentație, fie expunere la soare sau solar, etc.
Un minut de regulă costă 1. 5 lei, se plătește la numărul de minute expuse!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| dreamygirl a răspuns:

Este max 1. 5 lei/min. Ar trebuii sa incepi cu o sedinta de maxim 7-8 minute daca nu ai mai mers niciodata. Exista intr-adevar riscul cancerului de piele daca exagerezi...Nu face mai mult de 2 sedinte/ saptamana.

| ytalyanu a răspuns:

An jur de 2 lei pe min, dar te sfatuiesc sa consulti prima data un dermatolog, succes

| Anentykkk a răspuns:

Nu merge la nici un solar.Nu stiu de unde ai auzit de solar, nu e bine la solar. Da, nu-ti ia multi bani dar e risc de pielea ta! Sper sa ma ascultihappybig grinhappy!