| AliceAnnnnna a întrebat:

Am si eu o problema.
De la grădiniță am avut tenul foarte galben și cearcane mov si vene multe si evidente pe față și am fost batjocorită pana azi la facultate.
Problema e ca am o tipa hipsterita si se îmbată in fiecare zi in anul 3 si le face unora oral pentru bani si spune ca are probleme in familie de sărăcie care se tot ia de mine.
Faza e că face ce face și tot de mine se ia ca sunt urâtă și nu ii spune nimeni ca face ce face pentru problemele familiare. Toți o încurajează si ma agresează.
Am de câteva zile o chestie in par si trebuie să îmi tai tot părul sa scap de ea.
A zis ca nu a mai văzut așa om urat in viata ei si a spus că a venit cu părinții sa o transfere în semestrul 2 ca nu mai suportă facultatea asta si ca părinții ei au rămas șocați.
Mi s-a sictirit deja de 16, 17 ani tot sunt agresata in orice mediu ma aflu din cauza feței. Nu e vorba de oboseala sau ceva ca arat de mică asa. Am fost si la dermatolog si au zis ca asa arat eu, nu e o problemă sa ma ajute.
Tipa respectiva imi tot spune ca oricine o sa faca mișto de mine toata viata si o sa isi bată joc de mine si ca in locul meu nu ar fi iesit din casa. Imi tot spune sa ma sinucid si se ia de mine pentru ca nu am făcut-o.
Tot primesc mesaje ca daca ma prind in IOR ma rup cu bătaia (sunt conturi false nu stiu cine sunt) daca nu mă sinucid.
Mi s-a luat deja de viata si ma gandesc daca chiar sa o fac. Tipa respectiva imi oferise o lamă si eu am aruncat-o pe jos, iar acasă cand am ajuns aveam o lamă in ghiozdan (aceeași lamă pe care mi-a înmânat-o acea tipa) si mama mi-a facut scandal ca vreau sa ma tai.
Pe lângă facultate locuieste unu cu care am fost in aceeasi clasa, un țigan suportat de toata lumea ca era "caterinca" si nu are doi dinți in gura aia din fata si ma tot scuipă pe acolo cand ma vede si asa făcea si la liceu...
crying vreau sa stopez asta.
Cum fac sa scap de toata chestia asta? Si pe strada se holbeaza lumea la mine. Sa nu zic cand sunt grupulete ca isi casca băieții gura si incep tovarasii lor sa rada sau sa zică "e a ta frate".
Si azi cand am fost la pâine si-a scapat unul felia de pizza pe jos si începuse să urle cu tovarășul lui. Păreau de maxim 15 ani.
Mi s-a luat de atata umilință.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa draga genetica, soramea are 40 de ani si avea si ea cearcane si mi o zis ca si leo rezolvat nu stiu ce tratament o facut si nu i se mai vede... Lumea te ataca exact in punctul slab pentru ca le permiti tu, nu mai permite nimanui sa isi bata joc de tine, respectate mai mult si tine capul sus, nu lasa capul jos in fata nimanui. spune-i directorului despre situatia ta si o sa vezi ca se va mai calma apele
Ori le e oftica la acele fete ca tu arati mai bine ca ele cine stie ..incearca sa ii faci pe toti din vorbe nu stiu sau nu i mai baga in seama ignorai. Daca iti da stres maxim fa ti un iubit smecher si aranjeaza-i pe toti daca politia si directorul nu face nimic. Calmeaza-te nu te mai gandii la aceste chestii sau ai putea sa te faci frate cu dusmanul si cand le e lumea mai draga sa ii umilesti, batjocoresti asa cum au facut ei/ele cu tine. chestiile astea te pot afecta psihic daca esti sensibila si cea care va suferi vei fi tot tu.

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar ca ai o problema. Un psiholog te-ar ajuta.

| Andreeush a răspuns:

Cu părinții tăi ai încercat să vorbești?

| AliceAnnnnna explică (pentru Andreeush):

Zic ca si ei au pățit la fel ca au la fel cearcanele si erau umiliți pe lucrul asta dar ei nu inteleg ca sunt si agresata. Din neam în neam au fost pungile alea sub ochi de care s-a facut mișto.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori trollezi ori chiar ai aceste probleme, daca intr-adevar ai aceste probleme sesizeazate organelor de politie sau dai un pumn cat poti tu de tare in ochi tipei care te agreseaza si iti spune sa te sinucizi. Bineinteles daca politia nu face nimic. nu incurajez violenta da in tara asta uneori trebuie sa iti faci dreptate cu mana ta. tu cam multe probleme ai
Altele sunt mai horror ca femeia aia din filmul avertizarea si nimeni nu au nimic cu ele. Tu ai probleme la capulet si ar trebui sa consulti un psiholog, nu stiu daca ziceai ca esti la o scoala de speciali, scoala ajutatoare te credeam da la o faculta mi greu sa cred ca cineva ar avea ceva cu tine din cauza aspectului fizic, hateri nu vad rostul de ce ai avea ca doar nu esti vreo mahera ori teau blestemat tigancile lui taicatau laughing da nu vad legatura ca tu zici ca de mica ai fost discriminata.
Pune o poza cu tine pe TPU fa-o indeaproape sa vedem e asa cum spui tu ca ai cearcane si vene si daca ai ce ai fi singura altele au un ochi ce se uita la faina si celalalt la slanina si nu rad nimeni de ele tu fabulezi!

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Ok. Chiar te rog sa dispari de pe intrebarea mea laughingsincer nu îmi arde de scandal

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu fiindca traim in democratie si cand vedem un troll ne mai dam si noi cu parerea. Tu esti limitata alt cuvant in vocabular nu ai decat dispari. nu e de mirare de ce se i-a lumea de tine.nu din cauza aspectului ci din alte cauze in mod sigur. du te si trolleaza in alta parte nu ne mai plictisi omule cu aberatiile tale.chiar nu ai altceva de facut in ***? Hai ca faza cu tiganul ca te scuipa o cred, da nici ala nu te ar scuipa fara motiv probabil ai un caracter urat si iti dai numai aere de diva si de aia nu te suporta lumea.crezi ca daca te imbraci elegant si frumos iti acoperi caracterul? Tot zici tot dregi ca are lumea cu tine ca ai vene pe fata asta nu e un motiv sa se ia cineva de tine, motivele probabil sunt altele in loc sa te plangi pe TPU mai bine du te si sedizeazate la politie ca TPU nu te scapa de probleme. fata aia ce are de tot se ia de tine? Nu exista un director la faculta aia sa ii spui ce iti face? Ce te ataci asa ca un pepsi expirat te supara adevarul ca esti troll? Hai mai lasa ma ca am vazut in liceu atatea fete urate si nimeni nu avea nimic cu ele. tie iti trebuie psiholog asta e problema

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Omule. Daca nu îmi stii problemele nu te mai baga aiurea. Am si alte lucruri mai bune de facut decat sa fac troll pe TPU ok? Crede ma. Daca nu aveam probleme nu as fi scris aiciwinking f*** off

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Nu stii tu cum sunt eu ca si caracter ca sa zici ca sunt "diva" cand eu merg cu capul in jos sa nu ma observe nimeni ca sa se rada de mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Asa cu capu in jos merg si eu uneori dar din cauza anxietatii
In poza recenta ce ai pus-o reiese ca esti o fata draguta nicidecum cum te ai descris tu deci la tine problema e psihica nu de fizic.si daca intr-adevar oamenii aia se iau de tine inseamna ca ei au ceva. da tu esti o fata frumusela nu ai nimic ti se pare tie ca lumea are ceva cu tine. happy hai te pup si ai mai multa incredere in tine si nu mai baga toate rautatile in seama m-am uitat la poza ta si crede-ma ca as fi iesit oricand cu tine la un citro esti faina da cine stie ce ai tu mi greu sa cred ca niste oameni ce sunt inscrisi la o faculta sar lua de o fata uratela daca erai la scoala de speciali aveai credibilitate da asa nu te crede nimeni... Ori suferi de nebagare in seama... daca tu arati ca in poza mi greu sa cred ca cineva te ar abuza ori oamenii aia nu au altceva mai bun de facut decat sa te discrimineze pe tine daca e asa du te la politie TPU nu e organ de sesizare

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Si daca scrii aici ce rezolvi? Daca oamenii aia o tot tin pe a lor spune-le directorului, parintilor, politiei acolo gasesti rezolvarea nu aici. comprende?

| AliceAnnnnna explică (pentru anonim_4396):

Ce sa faci? Asta e lumea. Pur si simplu o fi din familie ca mama si bunica păreau la fel. Moștenire. Oricum mersi :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Lasa draga genetica, soramea are 40 de ani si avea si ea cearcane si mi o zis ca si leo rezolvat nu stiu ce tratament o facut si nu i se mai vede... Lumea te ataca exact in punctul slab pentru ca le permiti tu, nu mai permite nimanui sa isi bata joc de tine, respectate mai mult si tine capul sus, nu lasa capul jos in fata nimanui. spune-i directorului despre situatia ta si o sa vezi ca se va mai calma apele
Ori le e oftica la acele fete ca tu arati mai bine ca ele cine stie ..incearca sa ii faci pe toti din vorbe nu stiu sau nu i mai baga in seama ignorai. Daca iti da stres maxim fa ti un iubit smecher si aranjeaza-i pe toti daca politia si directorul nu face nimic. Calmeaza-te nu te mai gandii la aceste chestii sau ai putea sa te faci frate cu dusmanul si cand le e lumea mai draga sa ii umilesti, batjocoresti asa cum au facut ei/ele cu tine. chestiile astea te pot afecta psihic daca esti sensibila si cea care va suferi vei fi tot tu.

| Dragosdoar a răspuns:

Ti am trimis mesaj privat

| Lucian4 a răspuns:

Imi pare rau, vad ca ai multe intrebari despre amenintari la adresa ta (bullying)

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Persoanele de genul nu ajung la facultate, nici țigani, nici curwe, trebuie sa ai bacul luat sa intri la facultate. Eu nu stiu ce sa cred din ce tot spui tu aici. Nici macar in liceele cu profil tehnologic nu găsești asemena caricaturi de care povestești tu. De altfel, în nicio facultate nu cred ca exista oameni sa isi bate joc de aspectul fizic al unei persoane...eu sincer nu cred ca imi spui tu aici, mai bine spui adevarul ca sa te putem ajuta

| ChrisRo a răspuns:

Tipa asta sau alti oameni ca ea, fara sa vrea iti face un mare bine - iti spune ADEVARUL, chiar daca ti-l spune in bataie de joc. Ipocritii iti vor repeta la nesfarsit ca esti frumoasa, ca sufletul conteaza, insa nici ei nu te-ar iubi sau nu s-ar cupla cu tine decat pentru o aventura scurta.