| Patrăţel a întrebat:

Am si eu o problema, vreau sa slabesc, nu sunt grasa dar in zona abdomenului si in partea de sus a picioarelor sunt putin mai grasa, si as vrea un abdomen mai tonifiat, so cum as putea sa rezolv, fara dieta stricta :-s

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abodomenului,fa urmatoarele exercitii(le pot face, fara probleme, si baietii):
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca in cazul celuilalt exercitiu abdominal.Pentru rezultate mai rapide,elimina din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult, nici prea putin(mananci exact cat iti trebuie). Pentru a slabi in zona picioarelor(si nu numai), alearga zilnic 20-30 de minute cu viteza medie.Succes.

4 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Prin sport si cel putin 10 minute pe zi sunt bune gasesti o gramada de exercitii pe net care le poti face acasa chiar si in pat.Eu ajunsesem intr-un timp sa fac 400 de abdomene pe zi dar doar cu ridicari de cap faceam dimineata 200 si seara 200 la un moment dat amortesti si nu mai simti nimic poti sa faci sutelaughing

| cosmin21 a răspuns:

Apucate de alergat prin parc ca tot e vreme frumoasa afara.

| mariacerasela a răspuns:

Buna,nu manca dupa ora 19, si fa abdomene, in fiecare seara pup, bea limonada si abtine-te de la dulicuri ceau

| sandra_8620 a răspuns:

Cel mai usor da-te cu crema anticelulitica dupa care infasori zona in folie alimentara si faci vreo 5 ture de teren...merge am facut si eu asta big grin