| AliceAnnnnna a întrebat:

Am soldurile înaintea fundului, iar fundul meu e forma V, adică așa pot spune ca se micșorează de la solduri. Talie nu am și am 1, 84 și îmi doresc foarte mult sa port tricouri mai sus de talie și nu pot. Văd atâtea fete pe toate rețelele de socializare, o talie mică și de la talie li se mărește fundul, îmi doresc și eu sa port haine mulate și nu pot. Ce as putea sa fac ca sa pot purta totusi?

17 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sport, apuca-te serios de sport, ca sa topesti grasimea de pe burta, si ssolduri.

| Violleta2022 a răspuns:

Ia uite ce explicatie am gasit pe net:

"Fundul în formă de V
Este forma specifică femeilor în vârstă.
Grăsimea începe să se mute de pe coapse și șolduri pe celelalte părți ale corpului. Este important să se facă mișcare pentru a nu exista riscul ca grăsimea să ajungă la inimă."
https://www.libertatea.ro/......ta-1300140

si aici ai exercitii acre te pot ajuta sa-ti corectezi fesierii:
https://www.libertateapentrufemei.ro/......-ta-126845

| AliceAnnnnna explică (pentru Violleta2022):

Fac sport, dar degeaba. Am plătit antrenor sa ma ajute și mi s-a zis ca așa sunt eu dezvoltată și nu pot sa îmi dezvolt prea mult musculatura datorită pelvisului foarte mare și a osului de pe mijlocul fraierului care ii blochează.
Nu toti suntem norocoși din pacate…

| Mirel4412 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Nu poti sa iti dezvolti musculatura? Cred ca era paznic nu antrenor. Cauta singura pe internet, ca slava Domnului exista.

| floresdemayo a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Vezi că ai scris " datorită osului de pe mijlocul fraierului"

Să știi că și genetica are un rol important.
Solicita părerea si unui alt antrenor de fitness, intreabă-l dacă ai șansa să ajungi la rezultatele dorite. Ar fi corect să îți spună sincer, fără să te amăgească, interesându-l doar partea materială.

La 1.84 inalțime, crezi ca iti vor veni bine tricourile mai sus de talie? Nu vorbim de Bianca Dragusanu, care am inteles că și-a scos si din coaste pentru a avea o talie mai mică.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Alice, cu sport se poate, te asigur eu de asta, dar nu e rezolva nimic intr-o luna, doua ci prin munca serioasa si sudoare zilnica, timp de 1-2 ani, iti sculptezi un corp perfect.

| Celcestietot a răspuns:

Sa faci sport.

Răspuns utilizator avertizat
| Mirel4412 a răspuns:

Te vad demult pe TPU ca te plangi de corpul tau. In primul rand, daca vrei o viata mai buna, NU te mai compara cu cei de pe retelele de socializare. Nu te ajuta cu absolut nimic, ajunsesem sa fac si eu asta si ma simteam groaznic.

Daca vrei sa-ti schimbi viata, te tine cineva? Esti la munca in Spania si nu poti sa te apuci de sport? Despre baieti ce pot sa-ti zic, multi sunt grasi, iar dupa 3-4 ani de sala si dieta si disciplina sunt bodybuilderi in sensul adevarat al cuvantului. Lasa scuzele cum ca ai avea de invatat sau nu mai stiu ce, si apuca-te de sport si fa-ti o "dieta" sanatoasa. Daca tu nu te iubesti pe tine cum vrei ca altii sa o faca?

| AliceAnnnnna explică (pentru Mirel4412):

Dacă din toate relațiile mele băieții sunt ceva de genul "păcat de Alice ca nu are fund ca nu are tate" mereu când am fost cu cineva împreuna am auzit vorbele astea pe la spate. Mereu când am fost cu cineva s-a întors la un unghi de 90 grade după astea de 14-15 ani care sunt de 10000 ori mai dezvoltate. Și când am fost la deschiderea anului școlar cu verișoara mea in clasa a 8 a și l-am luat pe fostul meu acum o luna se uita după astea de 14 ani. Și intr-adevăr, pentru 14 ani nu arătau așa. Sâni imensi, talie mică, fund mare, gene false etc.

| Mirel4412 a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Si esti invidoasa pe copii pentru ca asa s-au nascut? Daca vrei sa fii diferita, schimba-te, daca te plangi nu reusesti nimic, stii si tu asta

| Simpatic a răspuns (pentru AliceAnnnnna):

Cele care la 14 ani sunt cum zici tu, la 30 sunt viitoarele vaci care arata de 50 de ani si se indoapa de la Mac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma uit la poza ta de profil si vad ca esti absolut superba.
Poarta ceea ce iti doresti si nu te mai gandi la restul.
Parerea lor nu e problema ta.

Iar daca fostii tai te vorbeau pe la spate si se uitau dupa fetele de 14 ani, inseamna ca erau doar niste copii sau o tentativa de adolescenti.
Iar daca erau majori se pune lejer si ca pedofilie. La 14 ani esti inca copil!

Nu te mai compara cu fetele de pe social media. happy
Social media nu e egala cu realitatea.
Nici n-ai idee ca fetele alea se infometeaza doua zile inainte sa faca poza. Isi baga bureti in sutien. Isi pun filtre la greu. Iar daca cauti pe net o sa gasesti o sumedenie de pozitii si unghiuri
care iti schimba radical forma corpului.
Asa ca lasa-le pe ele.
Ele au o viata, tu alta.
Ele au un ADN, tu altul.
Fa ceea ce iti doresti cu viata.
Nu te apuca de sport daca nu simti ca vrei asta.
Fa exact ceea ce vrei.
Opiniile lor nu sunt mai mult decat cuvinte.

Te-as sfatui sa renunti la social media.
Iar daca nu gasesti un iubit adevarat, mai bine ramani singura. Nu ce ceva rau sa fii singura. E mai rau sa le dai acelor copilasi stutului de iubit.

Esti frumoasa si sunt sigura ca ai un potential urias. Dar trebuie sa iti setezi un gol, un vis (care NU are legatura cu altii) si efectiv sa uiti de acesti,, altii" si sa lupti pentru el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport. E usor sa vreihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e structura ta genetica! Acceptate asa cum ești, dacă nu poți, du-te la un psiholog, fiindcă de la frustrare, stres, o poți lua pe aratura. Ai grija cu cine te încurci.

| MariaEElena0505 a răspuns:

Sa ai încredere in tine. Aceasta este rețeta sigura. ‘) Crezi ca ești singura care nu este mulțumită de corpul ei? Nu. Nici acele fete de pe Instagram nu sunt. însă își editează pozele in asa fel încât sa para perfecte. Și ghici ce? Nu sunt. Nimeni nu este.
Însă da, unele au niște corpuri lucrate, iar acelea chiar sunt de admirat. Asa ca dacă vrei sa arați ca acele fete cu acel corp, cred ca ar trebui sa începi sa lucrezi pentru asta. Însă pana atunci, ai încredere in tine. Tie asta îți lipseste.

| elennax a răspuns:

Eu te vad in poza aia foarte frumoasa. Traim in secolul 21, poti sa porti ce vrei indiferent de cum arati. Asa ti-a facut mama natura forma corpului, deci probabil indiferent de ce o sa faci o sa ramai la fel, deci lucreaza la increderea in sine.