| Bondarel99 a întrebat:

Am trecut azi pe langa un msgazin Bershka si scria pe geam undeva intr-un colt mai ferit, pe o foaie A4 ca sunt reduceri de 30% pana pe 31 martie. Stie cineva daca e adevarat? Reducerea se aplica la casa sau e deja pe eticheta?

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

DE ce n-ai intrat sa te uiti pe acolo sau sa intrebi vanzatoarea?

| Bondarel99 explică (pentru Adry05):

Am intrat dar nu era niciun semn nimic cum ca ar fi reduceri, nici pe eticheta. Si de intrebat nu puteam pentru ca era coada si ma si grabeam.

| Adry05 a răspuns (pentru Bondarel99):

Atunci ori doar anumite obiecte erau la reduceri, posibil alea din colectia de iarna sa scape mai repede de ele ori se daduse deja ce era la reduceri, ori, desi ma indoiesc, era publicitate falsa sa te faca sa intri dar nu cred ca s-ar apuca de lucruri de genu

| RAY a răspuns (pentru Bondarel99):

Daca scria clar sunt reduceri la toate produsele, reducerile deja sunt afisate pe eticheta, dar sunt fictive parerea mea, marketing, e o forma de manipulare https://de.scribd.com/doc/27834952/Publicitate-Si-Tehnici-de-Manipulare

| MadRaven a răspuns:

Nu știu dacă e la fel și la tine, dar am văzut și eu ceva asemănător în Iași. Reducerea se aplică (aici) doar la anumite articole puse separat la un raion unde scrie clar că reducerea se aplică doar la articolele de la respectivul raion. Adică e mai mult un fel de lichidare de stoc laughing Nu cred că reducerea se aplică la toate articolele din magazin, ci doar la cele selectate de ei. Dar dacă ar fi la toate, ar trebui să apară pe etichetă, nu la casă.