| anonim_4396 a întrebat:

Am vorbit cu tatal mi-a,si o zis ca daca vreau eu neaparat ma ajuta la finalul vacantei astea sa ma barberesc(cam peste o saptamana)ca sa accelerez cresterea barbi si a mustati, caci vreau sa am par facial cand cresc mare si de ce nu, sa il las sa creasca de acuma; 3.Intrebarea mea este, cum e privita mustata si barba (barba nu cioc da nici de puznic, de aia medie de 3-5 cm)din punct de vedere social? E acceptata in scoala(nu acum,eu doar o las sa creasca, nu ma si astept ca o so am peste noapte daca ma berberesc)? ce zice lumea din jurul tau? Ce zic prietenii, strainii? ai voie sa pozezi cu ea in bolentin? Va rog nu fiti duri cu mine cum ca nu ai cum sa ai barba la varsta asta si ca sunt mic si prost(am 14 ani si da recunosc sunt copil si in masura foarte mica prost,deci nu exagerati )nu stiu zic ca o sa imi dea barba imediat maine,zic doar ca o sa o las sa creasca,ca na e natural, ce puteti zice ca stric sau nu fac corect daca e natural? Si asta e intrebarea, cum e privita barba si mustata la tinerete in societate si in institutii?

Răspuns Câştigător
| edit28 a răspuns:

E ceva normal, dar nu si in scoala generala. O sa ai destul timp sa-ti etalezi barba.

2 răspunsuri:
| edit28 a răspuns:

Cresterea nu accelareaza daca te barbieresti, dar e mai bine sa o faci decat sa ai 3-4 floace pe fata. Barbiereste-te pana incepe sa creasca mai bine si asteapta macar pana intri la liceu ca sa porti barba.

| anonim_4396 explică (pentru edit28):

Totusi cum e vazuta o persoana cu par facial(curat)in societate si institutii publice?

| edit28 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ceva normal, dar nu si in scoala generala. O sa ai destul timp sa-ti etalezi barba.