| Crinela a întrebat:

Șamponul nuanțator iese de tot din par după spălare?

Răspuns Câştigător
| Deny0805 a răspuns:

Buna, eu folosesc șamponul Kallos – Silver Reflex, iese de tot din par dupa aproximatix 2-3 spalari.
Depinde foarte mult de cat timp este lasat sa actioneze si de cat de tare ti-a patruns in firul de par.

Trebuie sa tinem cont si de culoarea de par care o avem, de exemplu daca esti blonda, nuantatorul se fixeaza mai bine in firul de par, dar tot iese la mai multe spalari.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dupa mai multe spalari se elimina complet, durata depinde si de produsul ales, puterea pigmentilor ( daca alegi un nuantator roz, rosu etc. o sa scapi mai greu ), timpul de actionare, samponul pe care il folosesti si utilizarea sau nu a mastilor si balsamurilor care si ele scot culoarea din par.

Chiar daca alegi sa-ti colorezi parul cu nuantator o perioada lunga ( eu ma fac de un an jumate cu el de exemplu si s-au tot adunat pigmenti pe firul de par ) poti scapa de culoare aplicand masti cu uleiuri si lasand samponul o data pe saptamana sa actioneze 5-10 minute sau poti utiliza Colour B4 ( este un produs care scoate toti pigmentii chimici )
https://www.colourb4.ro/colourb4-extra/instructiuni-de-utilizare/

| Strwberrs a răspuns:

Buna! Dap. Eu folosesc de la Loreal, pe varianta roz si mai am si mov. Se duce la spalarea pe par, nu-ti fa probleme.

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! In primul rand depinde de culoarea parului tau, daca este blond o sa reziste putin mai mult.In al doilea rand, depinde de cat de des iti speli parul si de cate produse folosesti.Cand aveam eu par blond si foloseam, rezista pana la urmatoarea spalare.