| anaconda26 a întrebat:

Apa minerala afecteaza aparitia cosurilor? (Acnee)

Este recomandat doar plata?

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Apa minerala nu. De la apa de la robinet am vazut ca imi apar cosuri.

| LPCTSTR a răspuns:

Ce? straight face Stai CE?
Man, de unde scoți chestiile astea?
Ce treabă are apa minerală/plată cu coșurile? Îți zic eu: niciuna.

| aXy99 a răspuns:

E mai buna apa plata, dar cea carbogazoasa NU afecteaza aparitia cosurilor.

| ywar a răspuns:

Da, este recomandata mai ales aceea imbuteliata la bidoane cu toarta. Are urme de bacili coliformi de origine fecaloid menajeră, E.Coli etc... Face bine!

| Adelina28482 a răspuns:

Bună.
Apă micelară nu afectează apariția acnee, ba deopotrivă.

Da cu un șervețele noaptea, înainte de culcare pe față, și vei observa cata murdărie se acumulează.
Evident dacă cumperi una bună, recomand aia de la Nivea