| Cristina788 a întrebat:

Are ceva daca imi vopsesc sprancenele cu vopsea de par? nu las mai mult de 1 minut sa actioneze dar m-am vopsit de curand blonda si mi-a ramas putina vopsea ma gandeam sa imi vopsesc si sprancenele ca nu imi sta bine asa.

Răspuns Câştigător
| lolly_3072 a răspuns:

Nu,dar sa nu le lasi mai mult de un minut
pup, lolysmug

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ti-a trecut vreo clipa prin capul ala destept sa citesti INTEGRAL instructiunile de la vopseaua de par? Cu siguranta ca nu. Altfel, ai fi vazut ca scrie mare cat tine ca vopseaua de par NU se foloseste pentru vopsirea sprancenelor.

| glamvintage a răspuns:

Exista acea vopsea speciala pentru sprancene, este foarte ieftina, sub 10 lei, ceva marca ungureasca si te tine mult si bine. Ia-ti maron.

| kiki a răspuns:

Nu nu nu! nu face asta! vopseaua pentru par are chimicale mult mult mult prea puternice pentru firele de par de la sprancene care nu au aceeas structura anatomica cu a celor de pe scalp. vopseaua de par iti va ataca radacina firului de par de la sprancene si in timp va fi atat de slabite incat iti vor cadea definitiv.nu te juca.sa nu incurcam prefectura cu primaria sau chilotii nu-i punem pe cap! sanatate!

| Shopiaalin a răspuns:

Nu are absolut nimic, f multe femei folosesc vopsea de par pentru sprancene, nu trebuie sa stai un minut poti sta putin mai multhappy

| no1cares a răspuns:

Sa le faci blonde?
umm nu crred ca are nimic atata timp cat nu lesi mult vopseauawinking
funda?

| Ana9317 a răspuns:

In intructiunile de la vopsea scrie ca nu ai voie sa o folosesti pe sprancene. am auzit ca exista vopsea speciala pentru sprancene si nu e scumpa (cam 3 lei)

| LuNNetIsT a răspuns:

Cred ca dalaughing. raman culoarea aia.si stii tustraight face o s-a cam cadalaughing

| aliceangel a răspuns:

Sincer eu le-am vopsit nu am stat mult le-am dat o forma si au iesit super nu are nimic eu nu ma iau dupa instructiuni ca daca n-am murit pana acum nu mor nici acum dar nici nu exagerez e ok atat timp cat nu esti sensibila...parerea mea