| nevermatch a întrebat:

Are rost sa folosesti crema cu SPF iarna?

Răspuns Câştigător
| Eireann a răspuns:

Da, mai ales daca ai pielea sendibila sau petreci mult timp afara. Majoritatea cremelor de zi au oricum SPF de 15 sau 20 deci suficient daca nu ai pielea sendibila. Zapada reflecta lumina deci efectele razelor asupra pielii sunt amplificate iarna.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă mergi la schi, sanie sau patinaj, ori excursii lungi pe zăpadă, e obligatoriu.

| dinaprilie a răspuns:

Daca pielea cere. poti sa o folosesti si noaptea.

| Anuket a răspuns:

Nu prea. Eventual dacă este soare poți aplica puțin.

| razvan_sacu a răspuns:

Hei!
O crema cu spf iarna nu are ce sa strice. Soarele apare si in perioada rece a anului si fata trebuie protejata. Bineinteles ca nu mai e nevoie de un factor mare de protectie, dar el trebuie sa existe si atunci. Soarele nu mai are aceeasi putere cand e frig, dar isi poate lasa amprenta asupra pielii noastre.
Asadar, are rost sa folosesti si iarna.