| RoxanaGhost a întrebat:

As dori o vopsea de par cu putere mare de deschidere.(Blond preferabil)
Ce imi puteti recomanda?

4 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Cea mai mare putere de deschidere (9 tonuri) o gasesti la Syoss Lighteners, e practic un decolorant dar nu chiar asa de agresiv ca pudra.
Eu foloseam Palette sau Garnier blond cenusiu sau argintiu pe care scrie ca deschide 4 sau 5 tonuri si de la un saten inchis NATURAL imi iesea un blond deschis.
Daca parul tau a mai fost vopsit vreodata cu alta vopsea in afara de blond, nu folosi vopsea ci pudra decoloranta.

| RoxanaGhost explică (pentru Furnicuta000):

Faza e ca m-am decolorat acum 4-5 zile si credeam ca a iesit perfect totul, doar ca in zona radacinilor am cateva pete care nu au fost bine decolorate.De aia doresc ceva cu deschidere mare, ma gandesc ca poate repar acele pete.

| Furnicuta000 a răspuns:

Poate ai ratat niste zone si vopseaua nu s-a intins uniform sau ai aplicat prea tarziu acolo si nu a avut timp sa se deschida.
Eu zic ca ai putea incerca sa folosesti si ce ai folosit acum 4 zile. Dar sa nu mai dai si pe restul parului pentru ca il distrugi.

| AnaBelaAnaBela a răspuns:

Apivita. O gasesti la Sensiblu.