| KatWunderbar a întrebat:

As dori sa devin blonda dar culoarea mea actuala este roscat dar la radacini adica parul meu natural este un saten deschis. Pentru blond este nevoie sa il decolorez si sa il vopsesc. Credeti ca o sa iasa bine din prima? Astept cateva sfaturi

4 răspunsuri:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.O sa iti prinda din prima fara sa te decolorezi, si eu am fost blonda acum 2 ani, culoarea mea naturala fiind saten inchis. Sper ca te-am ajutat!

| Bondarel99 a răspuns:

Da,dar foloseste oxidant de 12%.O sa te alegi cu un portocaliu sau galben pui si pe urma iti bagi un blond cenusiu(neaparat cenusiu) si daca mai raman nuante de portocaliu corectezi cu un sampon violet si o sa ai o culoare superba.

| Lina1993 a răspuns:

O sa iasa cu siguranta bine din prima. Am incercat si eu acum vreun an sa-mai decolorez o suvita,dintr-un roscat aprins,in vreo doua minute s-a facut un galben pai suvita respectiva. In concluzie,de iesit, iese. Doar ca parul tau se va deteriora foarte tare.
A, inca ceva. Dupa ce te decolorezi, asteapta cel putin doua saptamani ca sa bagi vopsea in par. Nu de alta, dar e posibil sa il arzi atat de tare incat sa ramai cu el in mana. good luck!

| xBaSaMaK a răspuns:

Buna!
Ar fi indicat sa te decolorezi mai intai...si apoi sa te vopseti.
Sper ca ti-am fost de ajutor, Mult Noroc!