| EvaDenes a întrebat:

As dori sa imi pun un cercel de acest tip in ureche: http://3.bp.blogspot.com/......otch91.jpg
eu mai am 5 gauri in ureche insa numai 3 am putut sa le folosesc, acestea au fost facute in partea moale a urechii, in lob si putin mai sus, iar celelalte doua urmeaza in continuarea acestora insa cea care mi-a facut gaurile mi le-a nimerit in cartilajul acela tare din ureche si avand in vedere ca am asteptat 1 an de zile, ma dureau ingrozitor de tare asa ca am decis sa scot cerceii din ele si s-au inchis. Tipul acesta de cercel, care il vreau eu, din cate vad, nu se poate face decat in cartilaj. Nu as vrea sa ma pun sa imi fac gaurile si dupa aceea sa nu mai pot purta cercelul asa cum am patit si cu celelalte. Exista vreo solutie pentru ca aceste gauri sa se vindece frumos si sa nu ma doara in viitor? A mai patit cineva asa ceva?

1 răspuns:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Exact un model de asta am avut si eu cand eram mai mica.
Am avut 2 gauri sus in cartilaj si perioada de vindecare la fel a fost si mie de aproape 2 ani.
Sunt modele pe internet de cercei care nu necesita neaparat sa iti faci gaura si poti purta linista si modelu asta ..am sa caut si o sa iti trimit un model cand gasesc.
iar pentru vindecare dai cu crema de galbenele si incearca sa nu pui mainile murdare in locu ala
mie mi s-a vindecat si acum e ok, sper sa faci si tu la fel
happy