| Ionela27 a întrebat:

As dori si eu sa stiu daca a folosit cineva samponul Le Petit marseillas pentru par gras cu argila alba si aloe vera si daca este bun. Aveam par normal, dar acum mi se ingrasa dupa 2 zile...Dau funda

Răspuns Câştigător
| GabiDumitrescu a răspuns:

Eu am folosit Le Petit Marseillais ceva mai generalist, tot pentru par gras cred ca era. Imi aduc aminte ca era excelent. Si discutam acum vreo 2 luni cu o fosta colega din liceu care e stabilita in Franta si mi-a confirmat si ea ca LPM au produse foarte bune. Ideea e ca daca nu ai cumparat ala inca sunt o gasca de produse romanesti de 2-3 ori mai ieftine si la fel - sau chiar mult mai bune.

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

L-am folosit, niciun efect, ba chiar mi se parea ca-mi lasa parul cumva aspru, nu am mai cumparat nimic de atunci de la brandul lor

| Ionela27 explică (pentru Adry05):

Eu vreau decat sa nu se mai ingrase parul asa repede. Daca ti l a lasat aspru inseamna ca totusi e bun pentru un scalp gras, oricum folosesc balsam si ulei de argan pe varfuri

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionela27):

Acum mai vine si intrebarea cit de des te speli pe par, CUM te speli - ai fi mirata sa afli cit de multi habar nu au sa se spele pe cap - si mai ales si ce balsam folosesti.

| Ionela27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ma spal de 2-3 ori pe saptamana si ma samponez de doua ori, masez incet si ma clatesc foarte bine

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionela27):

Il lasi si 1-2 minute macar sa actioneze, nu? In principiu ar trebui sa fii foarte ok la 2-3 ori pe saptamana, dar depinde si de alimentatie, sampon, alte alea. Balsamul, ca ziceai de balsam. Poate merge mai bine fara el.

| Ionela27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Daa,chiar si 3...referitor la balsam am decis ca o perioada sa nu mai folosesc

| Ionela27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc pentru link.Am gasit si eu pe net detalii despre acest sampon, dar as vrea sa stiu parerea cuiva care l a folosit

| Ionela27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Multumesc pentru link.Am vazut si eu pe net detalii despre acest șampon, dar eu as vrea parerea cuiva care a l.a folosit

| Ionela27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Totusi o sa il cumpar, sa vad cum se intelege parul meu cu el

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ionela27):

Eu am folosit Le Petit Marseillais ceva mai generalist, tot pentru par gras cred ca era. Imi aduc aminte ca era excelent. Si discutam acum vreo 2 luni cu o fosta colega din liceu care e stabilita in Franta si mi-a confirmat si ea ca LPM au produse foarte bune. Ideea e ca daca nu ai cumparat ala inca sunt o gasca de produse romanesti de 2-3 ori mai ieftine si la fel - sau chiar mult mai bune.

| eduardmihai24 a răspuns:

Eu ti l recomand pe asta. E super bun https://bit.ly/2XI2Hs9