| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa folosesc crema decoloranta pentru mustata fiindca am putina si am deranjeaza.Ce spuneti? Credeti ca este buna? Ma poate afecta cu ceva? Unde pot gasi? Sau credeti ca ar trebui sa folosesc benzile de ceara? Fundaaaaa!

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Foloseste benzile sau chiar ceara daca vrei efect complet.
Este o zona foarte expusa si e mai bine sa fie impecabila si sa dureze.
Daca ti-e frica de ceara, sa stii ca sint comode benzile Veet pe care le gasesti in farmacii.

| StanculescuMaria99 a răspuns (pentru michelia):

Si cam cat dureaza pana creste la loc?

| michelia a răspuns (pentru StanculescuMaria99):

Cu ceara te tine 4 saptamini sigur daca e firul subtire, 3 daca e mai gros. Cu benzile cam 3.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Incearca cu ceara.Te tine mai mult.

| Oana92 a răspuns:

De functionat functioneaza si nu patesti nimic de la ea(Doar daca esti alergica) dar eu iti recomand sa folosesti benzile, nu doare aproape deloc si in timp se rareste. Cu crema inca se vad firele, doar ca sunt deschise la culoare.

| LolaLollita a răspuns:

Fiecare foloseste ce ii place. Eu nu suport firele de par din acea zona, asa ca le indepartez total. Am incercat si ceara fierbinte la salon si benzile de ceara. Totusi, am ramas la penseta, nu ma mai doare si indepartez fiecare fir cand apare.

| m00n a răspuns:

Nu folosi benzi de ceara, nu sunt bune de nimic.Crema decoloranta e buna, eu folosesc de la kalos cand am nevoie.Se gaseste in orice hypermarket.Cat despre sensibilitate, incearca sa pui putina unde e pielea mai fina pe mana si sa lasi o zi, daca nu iti apare nimic o poti folosi.Succes:*

| Naturelle a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu il decolorezi pentru ca la un moment dat iti vei dori sa te bronzezi(sau daca ai tenul mai inchis o sa fie si mai evidentiate)
eu folosesc benzile fara nici o problemahappy :*

| BubuAlexandra a răspuns:

Incearca benzi de ceara daca este mai maricica, dai banii aiurea pe crema decoloranta.