| Cduncfujndf a întrebat:

Aș vrea să îmi dau o gaură în ureche. Aș vrea să fac asta singură. Nu mai vrea să merg la un salon special, pentru că e prea scump și nu merită. Data trecută ca să îmi dea găuri în urechi, găuri normale pentru cercei, mi-a luat 100 lei. Da, a durat puțin, și a durut foarte puțin. Dar totuși cu banii ăștia puteam să îmi cumpăr 10 perechi de cercei.
Acum vreau și a 3 a gaură, puțin mai sus, față de cea obișnuită.
Cum ar trebui să procedez? Eu m-am gândit că pot folosi un ac de cusut, să îl dezinfectez, să îl încălzesc puțin și să îmi dau gaură. Știți alte metode mai bune?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Furnicuta000 a răspuns:

Vezi ca are la farmacie un pistol de unica folosinta pentru gauri in urechi si cercei medicinali. Sunt ieftine.
E mult mai simplu cu pistol, doar apesi si gata. In plus este steril, nu trebuie dezinfectat.
In ultima instanta poti folosi si ac de cusut (il dezinfectezi cu spirt si la flacara) sau seringa (e sterila deja).

2 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Fă cum ți-a recomandat și cealaltă utilizatoare, dacă nu vrei, du-te la salon

| Justme1997 a răspuns:

La magazine de bijuterii aur- argint face gauri in urechi pana in 30 de lei. Nu-ți fa singura ca iti bati joc de urechile tale.