| Christal a întrebat:

As vrea sa imi las parul lung...insa de fiecare data cand trece de umeri incep sa mi se despice varfurile.destul de rau. arata groaznic. si automat trebuie sa il tundsad

aveti vreo idee ce as putea face?
cand ma spal pe cap ma dau de fiecare data si cu balsam.nici nu mai stiu ce sa ii fac. cu ulei de masline ar ajuta?

poate aveti ceva ideihappy sau ati incercat si v'au iesithappy mersi mult

4 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Uleiul de masline ar ajuta si teoretic varfurile ar trebui tunse odata la 3 luni maximi 6 luni, deoarece odata despicate varfurile parul se concetreaza sa repare varfurile iar procesul de crestere incetineste.

| Christal explică:

Bai nu...nu imi tund varfurile regulat.
dar cred ca asa am sa fac.ai dreptate oricum. dupa ce creste trebuie sa tund tot ce a crescut.asa ca...
nu stiu ma gandeam ca exista ceva.masti pentru par, balsamuri care ar putea ajuta.sa nu se mai despice.

si stai linistita, imi pilesc si imi ingrijesc unghiilewinking daca am zis ca mi se despica parul asta nu inseamna ca sunt neingrijita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o intrebare, tu iti tunzi varfurile regulat?
Unghile tale cresc frumoase daca le lasi de izbeliste si nu le mai pilesti un pic si le cureti? Nu prea cred ca raspunsul va fi pozitiv.

Poate ca ai impresia ca daca te tunzi o data pe luna nu vei mai ajunge la rezultatul dorit. Dar uite ca esti nevoita sa tunzi tot ce a crescut.
Suna drastic sa iti tunzi varfurile o data pe luna dar la doua luni e musai sa le tunzi.

| ella_3860 a răspuns:

Si eu am acceasi problema.big grinfolosesc ceva d la avon dar.nimiccrying