| bikerguru a întrebat:

As vrea sa imi schimb stilul vestimentar. Vreau sa incep a purta haine mai elegante, clasice, office. M-am cam saturat de tricouri, hanorace si adidasi. Vreau incet, incet sa renunt la ele si sa incep a purta pantofi, camasi, veste, palton, trenciuri, bretele, sacouri, etc. Sa imi schimb incet incet tot stilul vestimentar. Vreau sa arat altfel.
Ce parere aveti? Merita schimbarea?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numai tu poti sti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti fată sau baiat?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu. Daca te simti bine in tricou-hanorac-adidas, why change it? Bine, merge sa mai schimbi uneori cu ceva mai clasic, dar sa te impotmolesti in stilul "bugetar constipat" nu as zice ca e o alegere prea buna per total.winking

| anonimg a răspuns:

În garderobă trebuie să le ai și pe unele, și pe altele.
Moda a cam luat-o razna, în sensul că stilul elegant se vede purtat și acolo unde nu ar trebui purtat. Și ce să mai zic de pantalonii bărbătești strâmți pe picior. O astfel de modă poate că de unii este considerată elegantă; pentru mine este repulsivă.
Elegantul necesită mai multă muncă de întreținere; trebuie călcat mereu. Pe mine mă cam ține și un pic imobilizat.
Casualul îmi dă mai multă libertate de mișcare, și de aceea îl port cel mai des.
Stilul sportiv nu prea l-am purtat, pentru că nu mă consider a face parte dintr-o asemenea categorie. ^_^

| Iote a răspuns:

Apreciez dorinta ta.
Da, merita. Te vei simti mai bine si lumea te va privi altfel. Nu ca pe unul care se imbraca cu i-au lasat fratii mai mari.

| SingleForOne a răspuns:

Tine cont de ideea dacă poți să menții hainele curate și calcate, iar dacă mediul de lucru nu se potrivește, degeaba încerci

| Ava1231 a răspuns:

Banuiesc ca esti baiat, nu?laughing
Pai cel mai important e sa te imbraci cum te simti tu bine si cum crezi tu ca arati bine. Si eu ca fata, am incercat sa imi schimb stilul vestimentar si sa ma imbrac cu ce e la moda si cu ce se imbracata alte fete si nu era ok, nu imi placea...pe alte persoane imi plac anumite haine dar pe mine am realizat ca nu stau la fel de misto/nu-mi plac/nu ma simt bine etc. Poti incerca si vezi cum e, daca iti place. Doar ca va trebui sa cheltui mult cumparand haine si apoi e pacat sa realizezi ca nu e pe gustul tau. Dar daca tu spui ca "vreau sa arat altfel" inseamna ca esti hotarat si ca, chiar vrei sa arati altfel.

Mie personal, mi se pare ca baietii imbracati in blugi/hanorace/tricouri/adidasi arata cel mai misto, au un aer cool si tineresc, evident daca si astea arata bine, asortate cat de cat.