| justme_3711 a întrebat:

As vrea sa-mi decolorez parul de pe maini cu apa oxigenata. ce parere aveti?happy ca nu vreau sa ma epilez ca imi va creste foarte mult.si care sunt efectele adverse:-s

Răspuns Câştigător
| BeatriceMocanu a răspuns:

Nu o idee foarte proasta straight face
Cum sa iti decolorezi parul de pe mana, absurdlaughing
si eu am dar il las asa, ca e blond si nu prea se vede sa nu te epilezi ca o sa iti creasca si mai mult.

2 răspunsuri:
| stefanutza a răspuns:

Nu fa tampenia asta credama pentru ca pot aparea iritatii

| sederato a răspuns:

Daca te epilezi iti va creste la fel ...chiar daca te razi. Varfurile de la firele de par sunt tocite in mod normal (de la factorii de mediu :soare etc), iar atunci cand se taie de la radacina, cand cresc inapoi nu sunt tocite si de aceea parul pare mai negru/gros...dar nu creste altfel.

Cred ca o sa mearga cu apa oxigenata...
Poti sa mai incerci cu suc de lamaie. Decoloreaza.

uita-te aici:http://www.howtobleachhair.com/......juice.html