| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să-mi fac cozi afro (box braids). Am auzit că trebuie exetensii. Dar eu nu vreau. Am părul până la umeri. Merge și așa? Doare când ți le face? Cam cât durează? Am uzit că vreo 7 ore, dar mi se pare extrem de mult! Cam cât costă? E adevărat că-ți strică părul? Pot face baie normal cu ele? Cam cât le pot ține în păr? Dorm incomod cu ele? E o problemă dacă le am și intru în apă cu clor? Aș dori răspuns de la cineva care a avut codițe afro.

Răspuns Apreciat de Editori
| pinkyypromise a răspuns:

Da, se poate fara extensii, insa coditele vor fi foarte scurte, si nu vor arata asa de bine. Nu doare si daaa, dureaza foaaarte mult, depinde desigur de cat de des ai parul, insa daca le faci asa scurte, nu are cum sa dureze 7 ore. Nu stiu cat costa, dar sigur mult, eu le-am facut acasa.Nu iti strica parul, dar dupa ce ti le desfaci acesta va avea o textura ciudatica, dar isi va reveni in 2 saptamani. Baie poti sa faci normal, insa trebuie sa fii foarte blanda, sa nu se ciufuleasca. Le poti tine cam 2 luni, dupa care trebuie refacute, daca mai vrei. Si nu e o problema daca intri in apa cu clor.