| anonim_4396 a întrebat:

Aș vrea să-mi schimb ochelarii de vedere. Nu-mi plac ăștia la modă cu lentile mari și rame groase. M-am săturat și de ai mei mici, mă cam chinui cu ei. Deci nu știu ce să fac că mai nimic din ce am văzut prin magazine nu mă atrage și chiar aș vrea să-mi găsesc niște ochelari cu care să-mi stea bine, să mi se potrivească.

Lentilele mari ating obrazul? Sunt deranjante? Sunt mai grele? Îți strâmbă nasul? Știți vreun model fain? Arată ciudat lentilele măricele pe o față mai mică, de copil? Cu ramă jos sau fără?

3 răspunsuri:
| kr.mdy a răspuns:

Fara rama jos.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La magazinul specializat, dacă ai bani, te rezolvă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce atâtea nemulțumiri? Lentile de contact și ai rezolvat problema.