| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi vopsesc sprancenele, dar am o mica nelamurire. Imi vor ramane aceeasi culoare mereu sau se vor decolora in timpul cresterii? Imi este frica sa ma vopsesc, dar trebuie deoarece le am rare iar cand ma dau cu creion imi sta extrem de bine, vor avea acelasi aspect sau vor fi mai naturale? Numai vreau sa folosesc creionul deoarece m-am saturat in fiecare zi sa-l folosesc. http://weheartit.com/entry/17351389/via/sexybrunette ceva de genul acesta vor arata? pline, naturale? lamuriti-ma. Multimesc, va pup :*

3 răspunsuri:
| MariaO a răspuns:

Mama este cosmeticiana, deci vorbesc in cunostiinta de cauza. Daca te hotarasti sa le vopsesti vor arata mai natural decat cu creionul, deoarece creionul iti coloreaza pielea in sine, nu firul de par. Asa efectiv ti se vopseste parul, insa la apropoximativ o luna trebuie sa revii la vopsit, pentru ca de la spalat se vor mai decolora. Vor atata cam asa, dar sa fim seriosi, cred ca e cava mai mult decat vopsea la sparancenele alea...

| RuxiiRawrr a răspuns:

Mai mult ca sigur sprancenele alea sunt tatuate.

| JustLight a răspuns:

Mie nu mi se pare ca domnisoara din imagine are sprancenele naturale si frumoase dar depinde de gusturi.eu imi vopsesc sprancenele de cativa ani de zile si pot sa spun ca arata foarte ok.forma este mai bine definita, te tine mai mult si e mult mai bine decat cu creionul. sfatul meu este sa ti le vopsesti