| Fabiolaa a întrebat:

As vrea si eu sa fiu reprezentant avon, si m-ar interesa si pe mine daca pot avea comanda sub 1200, daca se intampla ceva..si, daca nu bag comanda in fiecare luna are ceva? va multumesc!

7 răspunsuri:
| miamia1 a răspuns:

Daca nu faci comanda in fiecare luna sau daca faci comanda sub un anumit prag, discountul va scadea la cel din prima luna, unul foarte mic. Te-as sfatui sa nu devii reprezentant, deoarece liderii te streseaza, e o mare fraiereala cu discounturile, cu produsele cadou etc., iar banii castigati nu compenseaza stresul care vine o data cu jobul de reprezentant.

| Fabiolaa explică (pentru miamia1):

Nu e vorba de discount, vroiam sa stiu doar daca se intampla ceva, daca nu fac de cat trebuie, sau daca nu bag doua luni la rand. Da, ai dreptate cu sresul asa e, inca nu sunt sigura. mersi mult pentru raspuns

| mariaavon a răspuns:

Poti sa dai comanda mai mica de 120lei dar o sa platesti tu o taxa la ei de 8, 50lei pentru procesarea comenzii, si bineinteles nu ai nici un discount, de abia de la 120, 0lei vei avea discount de 15% si asa mai departe.
Nu este nici o problema daca nu faci comanda in fiecare luna, numai sa nu treaca 3 campanii in care nu ai facut comanda fiindca atunci devii inactiv, dar dupa un timp te poti inscrie la loc (adica revii in sistem)
Si iti mai vand un pont daca vrei sa te inscriu eu, ar fi totusi ideal sa faci comenzi macar 3 campani la rand, de cand te inscrii, ca sa beneficiezi de programul Junior (adica pentru reprezentanti noi)
Si cum ar fi:la comanda de 140, 0lei (in prima campanie)-primesti cadou un set format din trei produse Planet Spa (lotiune de corp+masca de par+crema pentru picioare)
-la comanda de 180, 0lei (in a doua campanie)primesti cadou o apa de parfum Rare Pearls
-la comanda de 230, 0lei (in a treia campanie)primesti cadou ceasul Lady in Red.
si nu este nici o vrajeala cu produsele cadou cum spune miamia1, deoarece le poti vedea oriunde (pe site-ul Avon)
Nu este nici un stres fiind reprezentant Avon, este chiar un job lejer (din punctul meu de vedere).
Eu sunt reprezentant de 4 ani, si niciodata nu am avut probleme cu comenziile, produsele, banii s.a.m.d., totul a decurs exact asa cum a trebuit.
Daca doresti sa te inscriu, ma poti cauta pe id-ul:mary_papusika23 sau la nr:0721841874.
Multumesc si te astept in echipa mea.

| Fabiolaa explică (pentru mariaavon):

Mersi mult de tot pentru raspuns! nu stiu, sigur. daca e ceva o sa bag id-u tau.dar as fi vrut sa ma inscriu eu. nu la cineva.si faza c stresu, nu stiu ce sa zic, am o prietena, pe care o tot suna cei de la avon si o cam streseaza!

| mariaavon a răspuns (pentru Fabiolaa):

Nu ai cum sa te inscrii tu singura,chiar daca vorbesti cu cineva sau aplici la ei pe site,tot te va inscrie un coordonator,fiindca pe tine trebuie sa te ia cineva in grupa lui,adica sa te invete ce ai de facut,sa iti raspunda la ceea ce nu sti,si care practic raspunde pentru faptele tale,daca nu ai platit comanda s.a.m.d.
Iar prietena ta probabil s-a oprit la un stand Avon, acolo unde facem noi coordonatori prospecting (adica ne cautam clienti Avon sau posibili reprezentanti)si a dat numarul de telefon al ei... de aceea o tot suna.
In general trebuie sa o sune de doua ori,nu incontinuu,dar asa fac coordonatori disperati dupa reprezentanti,tot sa ii convinga sa ii inscrie,dupa aceea ii lasa balta,adica sa se descurce singur,nebeneficiind de suportul coordonatorului
De exemplu eu sunt coordonator din Bucuresti,dar am in grupa mea reprezentanti din Cernica,Bacau,Tulcea si Cluj Napoca,si colaborez foarte bine cu ei, ii sfatuiesc asa cum trebuie,prin intermediul internetului,deci distanta nu este o problema, important este sa nu iti lasi reprezentanti sa se descurce singuri, sa ai raspuns la intrebarile lor mereu.
Trebuie sa ai mare grija cine te inscrie, fiindca la inceput se poarta frumos totul este numai "lapte si miere"la inceput, dupa aceea pa pa.nu te mai contacteaza fiindca si-a vazut echipa mai mare.s.a.m.d.
Eu asa am patit, si am invatat singura tot ce trebuie sa stiu...de aceea am ajuns asa de sus. avand incredere in mine, si stiind ca pot sa merg mai departe.

| Fabiolaa explică (pentru mariaavon):

Ok am inteles, multumesc mult de tot, daca ma gandesc sa ma inscriu te anunt, deocamdata nu sunt prea sigura!

| Fabiolaa explică (pentru Fabiolaa):

Heii! ti-am dat add. vorbim pe mess, as vrea sa devin reprezentant, aa...si app La muulti ani!