| Andreea9222 a întrebat:

Aseara am cumparat o vopsea de la Loncolor Hempstyle dar din pacate cand am ajuns acasa am constatat ca nu am oxidant la ea desi ar fi trebuit. Intrebarea mea este... daca cumpar un alt oxidant va iesi ok culoarea sau trebuie sa fie fix acelasi din gama lor si atunci mai bine imi iau alta vopsea? Multumesc

2 răspunsuri:
| sweetys a răspuns:

Citeste pe pachet, daca acolo scrie ca trebuie sa contina, vopsea, oxidant etc. Daca ai bonul mergi la magazin si cere sa iti dea alta cutie. Nu e indicat sa cumperi un alt oxidant. In principiu vopseaua si oxidantul sunt facute sa mearga bine împreună. Si ai posibilitatea sa iti iasa o reactie chimica de toata frumusetea daca adaugi un alt tip de oxidant.

| CiobotaruValentin a răspuns:

Bună.
Nu toate vopselele vin neapărat cu un oxidant la pachet, iar pentru asta ai opțiunea să nu îți achiziționezi un simplu oxidant așa cum se oferă ci să îți achiziționezi un oxidant profesional care îmbunătățește calitatea de oxidare a părului în comparație cu cel de comerț care ajută mai mult sau mai puțin la decolorare.
O zi frumoasă și sper să reușești ce ți-ai propus!