| Mario1994 a întrebat:

Asiaticii de ce au ten cel mai frumos? Ce alimentatie au? Ce fel de stil de viata au mai exact? happy

29 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Dar nu sunt toti asa. Cei despre care vorbesti tu, primesc ajutorul geneticii si a modului de viata pe care il duc.

| aXy99 a răspuns:

Se numeste GENETICA.

| Nemessys a răspuns (pentru aXy99):

Aștept argument contra la ce am zis eu mai sus

| Mario1994 explică (pentru aXy99):

Nu e genetică neapărat. happy

| aXy99 a răspuns (pentru Mario1994):

Totul tine de genetica.

| aXy99 a răspuns (pentru Nemessys):

Japonezii sunt puternici? laughing)
Vai si-amar. Sunt fix la polul opus.
Uita-te la nordici daca vrei sa vezi gene bune cand vine vorba de forta si masa musculara.
Iar pentru ten, conteaza cat de grasa este pielea. Cu cat e mai grasa, cu atat esti mai dispus sa ai acnee si alte probleme de piele. Nu are nicio importanta ce mananci.
Exista, evident, diverse creme, geluri, sapunuri, chiar si pastile pentru reglarea excesului de sebum, dar trebuie sa te intretii.

| Mario1994 explică (pentru aXy99):

Ele sunt pline de chimicale. Îți fac rău și te îmbătrânesc la față. Poți să le folosești de câte ori. Nu e niciun rezultat. De ar fi o minune, nu ar fi mai îmbătrânit lumea care trece peste 40 de ani. Asta e comerțul să se vândă prostiile.

| aXy99 a răspuns (pentru Mario1994):

Nu este adevarat, pe mine m-au scapat de multe probleme.

| Mario1994 explică (pentru aXy99):

Ce probleme? Spune-mi te rog frumos.

| aXy99 a răspuns (pentru Mario1994):

Probleme cu acneea. Foarte nasoale.

| Mario1994 explică (pentru aXy99):

Înțeleg. Uite eu am probleme cu tenul uscat. Am avut acnee urata și de abia am scăpat cu ajutorul unui gel Skinoren prescris de dermatologul. După Skinoren mi s-a uscat tot tenul și așa am rămas.

| aXy99 a răspuns (pentru Mario1994):

Pai vezi...
Parca erau inutile laughing

| Mario1994 explică (pentru aXy99):

Dar am rămas dezamăgită că nu mai știu ce să folosesc ca să nu mai am ten uscat. Ma bucur ca ai învins acneea. happy

| aXy99 a răspuns (pentru Mario1994):

Foloseste un sapun sau creme hidratante. La mine au functionat.
Asa cum tu te chinui cu tenul uscat, asa si eu ma chinui cu cel gras laughing

| Nemessys a răspuns:

Sport si mancat sanatos. De asta sunt si mai puternici happy. Mai ales japonezii. Mancare marina la greu.

Iti dai seama ca atunci cand un om baga numai prostii in el, nu arata foarte frumos la exterior. Bine, nu asta este factorul principal bineinteles.

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Bravo lor. Sunt uimita. laughing Nu cred că doar orez mănâncă

| AlleXuSS a răspuns (pentru Mario1994):

Ba din contra ei nu consuma paine happy orezul este baza la ei
Si da sunt de accord cu Nemessys la capitolul mancatul prostiilor strica noi de exemplu daca in mare toate alimentele din magazine sunt in mare chimicale curate carnea injectata/coloranti si tot asa happy

| GabiNoS a răspuns (pentru AlleXuSS):

Orez din ala de plastic? rolling on the floor

| AlleXuSS a răspuns (pentru GabiNoS):

Naiba sa-i ia ma frate laughing stiu ca mananca numa orez ca tata lucreaza cu d-aia adusi din china sau de unde or fi adusi si a zis ca i-a dat la chinez/japonez jum de paine sa manance cu ce avea el de mancare si chinezu a zis ca el nu mananca prostii si i-a dat painea inapoi si si-a savurat omu orezul laughing

| Mario1994 explică (pentru AlleXuSS):

Asta e adevărat. Noi mâncăm prostii și nu avem grijă de noi, avem probleme cu piele, suntem mai " expirați" dacă înțelegi. Nu ma mir.

| Drimmero a răspuns (pentru Nemessys):

Poti sa spui orice despre asiatici, dar niciodata sa nu spui de asiatici sau japonezi in special ca sunt mai puternici, au o constructie a corpului net inferioara a europenilor de vest, sa nu vorbim de africani care sunt atleti din fire.

Asiaticii sunt recunoscuti pentru inaltimea mica si kg putine pe care le au, cred ca la ei 1, 70 reprezinta 'gigantism'.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlleXuSS):

Și la noi există varianta mămăligii în locul pâinii. E foarte bună și are cam tot ce ne trebuie. Sau pâinea integrală, dar e aiurea că e din ce în ce mai falsificată. Numai dacă o faci acasă poți să fi sigur că e bună. Și de orez am auzit că cel alb nu ar fi bun consumat mult timp, în cantități mari. Cică e mult mai bun cel brun.

| Digikey a răspuns:

Daca le dam salam de-al nostru ii umplem de bube intr-o luna pe toti.

| acerr a răspuns:

Hhehe... pai in primul rand femeile nu fumeaza ..sau fumeza in nr f mic, mancarea, ceiuri, plus ca ei nu sunt ca noi.Nu se streseaza din orice, si meditatia pe care o fac zilnic... chiar si la munca < in pauza> si cu cat te ingrijesti mai mult si dai banii pe creme fara rezulat, in fiecre zi parca apare un rid.Noi avem de invat multe de la asiatici

| Mario1994 explică (pentru acerr):

Asa e. Eu ii invidiez. laughing

| BogdanM275 a răspuns:

Îi ajută mult alimentația, de exemplu japonezii au un stil de viață aproape total diferit față de cel al europenilor, la care mai punem și sportul care ajută mult la menținerea sănătății.

| Mario1994 explică (pentru BogdanM275):

Asa e. La ce mâncăm noi prostii și niciodată nu vom fi ca asiatici sau chinezi la cum arata.

| GabiNoS a răspuns:

Asiaticii sunt niste urati. Am avut in generala o corcitura de asiatic-european si arata ca sarpele cal rolling on the floor