| EmaEmax a întrebat:

Ati incercat fondul de ten de la AVON calming effects? Ce parere aveti? Merita sa-l cumpar?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita, si sa iti explic si de ce.
Fondurile de ten de la Avon nu sunt cine stie ce.
Acesta nu are diversitate de nuante, si daca are nuantele nu se potrivesc.
Intra usor in linile fine.
Are un finish uleios.
Avand acest finish minunat nu este adecvat pentru primavara, ce sa mai zic pentru vara.
Te face sa lucesti ca un bec.
Nu rezista foarte mult pe ten.
Pe tenul meu nuanta arata ca un roscat-maro, nu stiu cum au facut nuanta respectiva. In orice caz ma speriat.
Transpiri ingrozitor cu acest fond de ten.
Miroase mult prea puternic.

L-am avut o data si nu mi-a mai trebuit, la fel si corectoarele lor care mai mult decat sa intre in liniile fine nu stiu alceva.
Mai bine iti iei fondul de ten Seventeen Time plus daca nu vrei sa dai mult dar pe ceva de calitate. Si se mai gaseste un fond de ten, Trendy all day wear prin magazinele din coltul strazii care tin si cosmetice. Si costa 10-13 lei si are putere mare de acoperire. O prietena il foloseste ca sa astupe pistruii. Dar mare grija la alegerea nuantei.

| EmaEmax explică (pentru anonim_4396):

Wow! eu chiar am crezut ca e bun..cred ca o sa-mi cumpar unul de la maybelline new york big grin mersi pentru informatii

| anonim_4396 a răspuns (pentru EmaEmax):

Nu este bun :). De la Maybelline eu am folosit Dream Satin si are un finish foarte frumos, textura lichida-crema. Dar e super ok daca ai tenul fara imperfectiuni, nu are cine stie ce acoperire.

Eu pentru acoperire mai mare folosesc Astor Perfect Stay ( 40 lei http://didiglamour.blogspot.com/2011/06/fdt-astor-perfect-stay.html ) sau Bourjois Flower ( 70 lei ).

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| gianyg a răspuns:

Acest fond de ten este pentru ten uscat. Daca esti la pubertate, sebumul este mult mai ridicat. Iti recomand http://www.avoncosmetics.ro/PRSuite/eBrochure.page?index=1&cmpgnYrNr=201205 ca este pentru ten normal-gras. Cere reprez tau si o mostra ca sa vezi noanta. Din pacate reprez nu stiu sa recomnade produsele si nu ofera clientilor mostre(costa pana 1 leu). Un produs trebuie corelat INTOTDEUNA cu tenul. Daca mai ai intrebari cum sa-ti alegi un fond de ten, te astept pe surse_gia@yahoo.com

| anonim_4396 a răspuns (pentru gianyg):

Nu stau chiar asa treburile, eu am fruntea excesiv de uscata restul tenului il am normal, si tot straluceam ca un bec.