| Adrobre a întrebat:

Ați vizitat vreodată București? E un oraș frumos?

14 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Ugly, dirty & mean.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Tare sunt curios in ce haznale traiti astia care considerati Bucurestiul un oras orice mai mult decat infect.

| Lukasssz a răspuns:

Da, un oras jegos, de la strazi pana la oameni...

| Brizbriz a răspuns:

Da, e frumos, si calare si pe jos
ce intelegi prin oras frumos?!?
daca sunt curate strazile... da, sunt
daca sunt renovate cladirile de la strada, da, sunt
daca ai ce vizita/vedea... evident (o tona de muzee, casa boborului, etc.)

daca e inghesuit cu spume... sigur, o sa iti placa, incearca statia de metrou Piata Unirii la o ora de varf, nu ai unde sa arunci un ac de atatia oameni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De mai multe ori.
Are locuri frumoase de vizitat dar din pacate e prea poluat, atat fonic cat si chimic, plus ca in unele sectoare e plin de gunoaie.

| Strwberrs a răspuns:

Foarte aglomerat, dar superb! Daca te plimbi cu masina, iti zic sa ai grija. Eu chiar am vazut un accident in fata ochilor in Bucuresti...

| liliana77any a răspuns:

Este frumos, poti vizita parcurile de aici, Muzeul Satului, Muzeul Grogore Antipa, Gradina Zoologica, Gradina Botanica.
Ai o multime de parcuri pe unde te poti plima si sa dai de mancare la rate.

Răspuns utilizator avertizat
| Pnin a răspuns:

Are câteva zone frumoase, dar per total e mizerabil.

| yungandreigawd a răspuns:

Da, nu este el cel mai frumos datorita traficului intens, dar are niste cladiri foarte frumoase cu o istorie in spate.

| cristimacheama a răspuns:

Ca și oraș românesc e ok. Dar ca și capitală... Orașul ăsta nu se poate numi capitală

| Claudia10girl a răspuns:

Depinde unde te plimbi. Ca orice oras, capitatala

| omar456321 a răspuns:

Are niste locuri frumoase, cladiri istorice, monumente, centre comerciale, parcuri deosebite, te poti plimba prin centru.

Desi ce am mentionat nu face probabil nici 20% din oras, restul e cam naspa. Mai ales iarna cand zici ca e Half-Life 2

| Reyy11 a răspuns:

E super,Iti recomand urmatoarele zone: Ferentari,Rahova si Giulesti. Sunt niste cartiere superbe, oameni de bun simt, prietenoși,foarte curați,nu se înjură,nu se da in cap,nu se baga cuțitul in tine, totul e foarte sigur, Cazarea e ieftina, te plătesc ei pe tine, asa ca iti recomand cu toata încrederealaughing))