| Ingognito a întrebat:

Aveți idee cum sa îmi fac parul sa stea intr-un anumit fel fara sa folosesc gel?

10 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Dupa ce faci dus, il usuci cu feonul in felul in care vrei sa stea, si folosesti si o perie, iar dupa ce e complet uscat, folosesti fixativul, ca sa il faci sa ramana asa.

| Clorox a răspuns:

Fixativ!

| Felissa13Eden a răspuns:

Cu uscatorul de par si perii speciale big grin

| Holy2010 a răspuns:

Cu uscatorul de par, placa si o frizura care se preteaza la asa ceva dar la final oricum e bine sa dai cu putin fixativ (sunt din alea flexible hold)

Răspuns utilizator avertizat
| tickey a răspuns:

Pentru a sta parul intr-un anumit fel, de obicei se utilizeaza un feon. Se umezeste parul destul de bine si cu ajutorul feonului si o perie sau pieptene si usuca parul, avand fluxul de aer spre directia in care vrei sa stea parul. Peria sau pieptenele se folosesc pentru a da forma care o doresti. La sfarsit poti utiliza foarte putin fixativ (optional). O zi buna.

| onceuponatime77 a răspuns:

Tunde te sau lasa l asa

| Ingognito explică (pentru onceuponatime77):

De abia ce ma tunsei si de aia intrebam :3