| anonim_4396 a întrebat:

Aveți în plan să încercați diferite nuanțe de păr pentru a vedea cum vă stă? Sau poate chiar deja ați făcut-o. Sunt persoane (multe) care niciodată în viață nu se vopsesc, iar altele care se vopsesc în zeci de culori diferite.
Voi cum sunteți?
Eu unul am de gând să încerc diferite culori, deși știu că îmi va sta rău, doar așa de curiozitate happy

Răspuns Câştigător
| zurick a răspuns:

Admir persoanele care se vopsesc și arată genial, dar nu aș mai încerca. Am un balayage renuanțat de câteva ori și deși arată foarte frumos, i-a luat ceva timp părului meu să se regenereze. Mi-a cam stricat decoloratul părul deși am folosit produse bune.
Mă rog, nici nu am voie să mă vopsesc pe scalp ( de asta pot avea maxim ombre/ balayage ) din cauza psoriazis ului care oricum își face de cap happy
Sunt deținătoarea unui păr voluminos, des, buclat și lung în proces de vindecare. ( am mai mult păr decât vreo 3 prietene la un loc ) Nu aș mai vrea să-mi bat joc de el laughing
Apropo de comentariile de mai jos, orice persoană care vrea se poate vopsi, hai să avem totuși mentalitate de 2021, nu de evul mediu.

19 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ma prosteam si eu cand eram mai ciutan, imi faceam creasta si o vopseam cu spray-uri d-alea cu vopsea temporara, imi faceam creste verzi/albastre, dar sa-mi vopsesc tot parul niciodata. Nu as face asta din 2 motive:
-Imi placea prea mult culoarea lui naturala
-Pot sa-l deteriozez cu vopsele si sa-l ard si ca apoi sa o dau in altele precum chelie, mai bine stau potolit, deci sunt nevopsit,, nu mai sunt nici la varsta la care sa ma prostesc cu d-astea

| Freya1 a răspuns:

Sincer de-a lungul timpului am incercat sa imi fac șuvițe blonde, brunete.Mi-am decolorat parul, l-am facut culoarea mea dar o altă nuanta.Dar sincer, ceva foarte diferit nu am incercat pentru ca imi cam dau seama cu ce ar putea sau nu să îmi stea.

| raMLesS a răspuns:

Ce eu sunt gay sa ma vopsesc?

| Furnicuta000 a răspuns:

E cam greu sa le incerci pe toate intr-un timp scurt dar nu imposibil. Trebuie sa incepi cu blondul mai intai apoi cu nuante la fel de deschise, de ex roz sau verde. Daca incepi direct cu vopsea neagra va fi aproape imposibil sa mai ajungi la blond fara sa iti distrugi parul. Dar cu foarfeca se rezolva orice

| StrongHeart a răspuns:

Eu m-am vopsit o singura data blond pentru o perioada scurta, dar imi place mai mult parul meu natural, negru inchis.
Daca totusi o sa ma mai vopsesc vreodata in viata asta, as vrea sa fie in stilul asta, negru cu rosu
https://www.youtube.com/watch?v=xCQlYKcu_z8
Stiu,o nebunie, dar hei, fiecare cu gusturile lui.

| Meme10Meme a răspuns:

Eu unul nu vreau sa-mi vopsesc parul, deja il am sexy.;-]

| SingleForOne a răspuns:

Nu, mie imi place culoarea originala, cum evolueaza ea odata cu corpul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu? Nu nu am de gând să mă vopsesc, consider că am trecut de perioada adolescentei. Și asta e ceva ce ar trebui sa facă numai femeile.

Bine nici ele, o femeie adevărată își acoperă parul pentru că e ceva ce ar trebui arătat numai soțului ei. Nu să-l vadă toată lumea. Tine de respect.

Am de gând să-mi iau niste bandane, sau sa port fesuri.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce doar femeile? Cum adică să arate părul doar soțului ei? Nu înțeleg. Și bărbații de ce au voie să-și arate părul oricui, suntem noi mai cu moț?!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Intrebarile sunt bune, insa persoana in cauza este gresita. Cand indoctrinajul ei este religios, nu te mai poti astepta la nimic. Poate decat la dezastru mental, iar din ce comentariu a dat, pot jura ca e religios

| Furnicuta000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tine de respect in cultura ta. Nu toate femeile au placerea sa umble cu un batic pe strada doar ca sa fie un barbat fericit, barbat care oricum se uita dupa altele pe strada

| Furnicuta000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si-a facut cont azi doar ca sa raspunda la intrebarea asta. Ciudat laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mai am in plan sa incerc nicio nuanta.Pana acum am incercat numai una.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum a rămas?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ai măcar păr în cap?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu m-am vopsit niciodată și nici nu intenționez s-o fac prea devreme. Am o culoare frumoasă a părului și nu am de gând s-o schimb. Îmi place să mă păstrez naturală 100%.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat multe cultori, acum nu mai am rabdare. Prefer sa am parul sanatos si ingrijit. Mi se pare cringe in 2021 sa vad fete cu parul verde. Mai ales cand e ARS in draci, si nu pot sta pe un scaun fara sa lase un smoc de par dupa ele.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu nu am de gând! Nu m-am vopsit in viața mea nici nu voi face așa ceva

nici nu am nimic cu cine se vopsește este parul lui viața lui decizile lui numai bine

| Anuket a răspuns:

Nu, îmi place prea mult nuanța mea naturală, în schimb am photoshopat poze.