| zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

Azi mi-am făcut o mască de față și când am șters-o am văzut că în unele locuri mi se ia pielea am niște cojițe albe. Ce poate să însemne astea? E doar piele moartă?

3 răspunsuri:
| Nume6 a răspuns:

Aceea e piele moartă și trebuie curăţată cu prosopul înmuiat în apă

| bmerry a răspuns:

Ți se exfoliaza tenul, probabil ca masca și-a făcut efectul. Hidratează-ți tenul și evita folosirea măștilor in săptămâna urmatoare.

| Mayaaaaaaa14 a răspuns:

Este doar piele moartă. După ce ți-ai ținut masca pe fata ea și-a făcut efectul, dar in același timp ți-a și uscat fata. Nu e nicio problema, aplici o crema de fata anume pentru tipul tenului tău și ai rezolvat problema. Pupici :*