| anonim_4396 a întrebat:

Barbieritul ajuta la cresterea sau indesarea barbi? Si am mai auzit ca daca te razi fara crema sau gel iti creste barba mai repede.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lama de ras sporeste cresterea parului dar nu neaparat si indesirea acestuia. De fapt metoda folosirii lamei de ras in scopul de a indesi parul nu are nicio sustinere stiintifica care sa o indreptateasca. Lipsa densitatii parului pe anumite portiuni se produce de la o proasta circulatie a sangelui si asta nu se remediaza cu lama de ras.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu. E doar un mit nefondat

| Seepty a răspuns:

Daca te barbieresti o sa-ti creasca parul mai des ci nu mai mare iar daca te razi fara spuma te vei taia si vei avea dureri groaznice.