| anonim_4396 a întrebat:

A mai cumparat cineva produse de pe cheri boutique? Au reduceri acum si voiam sa stiu daca sunt exact ca in poze.

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Bună, au foarte multe recenzii negative, dar au grijă să le șteargă de pe pagină și să-i blocheze pe cei care le-au scris. Nu acceptă nici returul, banii nici nu mai intră în discuție.
Pe Facebook este un grup, The X Files, pe care se plânge lumea de vânzători/site-uri/magazine etc și am văzut doar păreri contra despre ei. Dacă vrei, lasă-mi Facebook-ul tău să te adaug să te convingi singură.

| Ioana_Darius_1989 a răspuns (pentru anamariarot):

Da asa este calitatea e una foarte proasta si daca le scrii ceva te blocheaza si iti sterg comentul.

31 răspunsuri:
| Andreea11989 a răspuns:

Si eu am mai comandat de la ei si pana acum am fost exact ca in poza.

| marY5 a răspuns (pentru Andreea11989):

Niste poze cu ce ati cumparat?

| MariaCaty a răspuns:

Eu am cumpărat!
Tot așa ca tine in perioada când sunt reduceri!
Eu am o părerea destul de buna despre ele.
Dar acum depinde si ce comanzi!
Funda?

| marY5 a răspuns (pentru MariaCaty):

Imi poti lasa o poza cu ce ai cumparat si poza de pe site?

| Xana1992 a răspuns (pentru MariaCaty):

In cat timp ti-au fost livrate produsele?

| RalucaCH a răspuns (pentru MariaCaty):

Ce anume ai cumparat? Am cumparat o rochie tip halat marimea L (asa mi-au recomandat de la magazin desi port M) si nici macar nu se inchide
E jumatate cat mine! Cusatura oribila n are nici o treaba este absolut oripilanta
Apoi un set din pantaloni si un sacou care la fel e mai mult halat oribil nici pijama nu poate fi
O bluza, care e minunata in poza pe site, parca de lâna. Eu bine a mea n are treaba nici cu modelu nici marerialu nici cusaturile
Din atatea nici macar una sa nu fie de doamne ajuta.
Chiar de tot râsu

| Corbu_Oana-maria_1984 a răspuns (pentru RalucaCH):

Asa este cei mai mari tepari

| Adi_Aditsa_1993 a răspuns (pentru MariaCaty):

Si aveti un nr de tel de la ei va rog frumos? Multumesc

| GamerulcuProbleme a răspuns:

Sunt praf nu poți face retur sa să vorbești cu ei

| Corbu_Oana-maria_1984 a răspuns:

Cei mai mari tepari

| Nicoleta_Lukas_1987 a răspuns:

Da,am comandat....au niște materiale foarte proaste și comentariile negative sunt șterse. sper sa apuci sa citesti.nu comanda

| Ioana_Darius_1989 a răspuns:

Buna da am cumparat eu si calitatea e una foarte joasa au produse foarte proaste, iar daca trimiti coletul ca nu esti multumita de ceva anume banii inapoi nu ii mai vezi. Acum si au schimbat numele in Reduceri Tot Anul. Cei de la Cheri Boutique dupa ce sau vazut cu coletul inapoiat nu iti mai raspund si banii nu ii mai vezi inapoi.

| Nechita_Diana_1991 a răspuns:

Ma aflu in aceeasi situatie... De 2 zile incerc sa sun si nimic. daca ă reusit cineva sa recupereze de la ei va rog sa ma anuntati cum.

| Petrariu_Sabina_1979 a răspuns:

O firma de tot rahatul comanzi un și primești alta, iar la telefon nici nu răspund

| Duca_Adriana_1983 a răspuns:

Eu si am luat teapa ca nu nimic Cum Arata in poza nu aveti incredere in ei proasta calitate si nu o poti returna ca nu au nr de tel si la msj nu iti raspund

| Adina_Aldea_1980 a răspuns:

Da eu am cumparat Rochia ceara si nu este ca in fotografie.

| Alexandra_Elena_Florita_1987 a răspuns:

Ai coandat pana la urma a fost k?

| marY5 a răspuns (pentru Alexandra_Elena_Florita_1987):

Am comandat...carpe crying((

| Mihoci_Maria-Luiza_1982 a răspuns (pentru marY5):

Va povestesc eu cum e cu Cheri Boutique. Am comandat o rochie pe data de 13.12. 2017 a ajuns pe 28.12. 2017 (exact cum scria pe site...se livreaza INTR-O SAPTAMANA). Am zis ca nu este vina lor e perioada sarbatorilor si firmele de curierat sunt aglomerate.
Masura nu corespundea cu ce gasisem in tabel, dar am zis ca este vina mea, n-am stiut sa masor.
Am anuntat, printr-un mail, ca as vrea sa schimb rochita cu una cu un numar mai mic. Au fost prompti si mi-au raspuns, tot printr-un mail, ca se poate, insa ma va costa 25 lei transportul.
De data aceasta rochita a ajuns in 2 zile, insa am fost socata sa constat ca a doua rochie, acelasi model, doar o masura mai mica, era confectionata din alt material, unul foarte ieftin, care nu avea nicio legatura cu ce primisem initial.
Am zis si de aceasta data ca sigur a fost o eroare, care poate fi indreptata, si am trimis un mail, acum 3 zile, mail in care rugam sa fiu contactata pentru solutionarea acestei probleme (la tel. trecut pe colet nu raspundea nimeni), nu m-a contactat nimeni si m-au si blocat pe Facebook. Ca sa nu mai spun ca mi-au sters de fiecare data comentariul.

Aceasta este experienta mea cu Cheri Boutique. Sper ca voi sa fiti mai norocoase.
P.s. Stiu ca era o rochie ieftina, 59 lei, nu aveam asteptari foarte mari, ( prima rochita era aproape de ce se vedea in fotografia de pe site), dar mi se pare bataie de joc ca in urma unui schimb de colete sa primesc 2 produse total diferite.
Am pornit de la pretul de 59 lei si pana in final am dat 104 lei si m-am ales cu o mizerie de carpa cu care nu pot nici sa sterg praful....materialul e un plastic infect.

Azi o sa fac si o sesizare la protectia consumatorului.

| Nicoleta_Lukas_1987 a răspuns (pentru Mihoci_Maria-Luiza_1982):

Informații pe toți...mie mi au dat block

| Auras_Simion_1983 a răspuns (pentru Mihoci_Maria-Luiza_1982):

Asa am primit si noi niste carpe m-a pus sa le pun coletul cu Fan Curier au ajuns coletul luni.au reprogramat pe data de 27.06 si cand auajubs la ei coletul l-au refuzat sa-l primeasca.

| Moldovan_Rosu_1978 a răspuns:

Si eu am comandat dar marimile si calitatea nu corespund, am trimis inapoi produsul si nici banii nu i am vazut, ffff neseriosi

| Lorelei_LO_1993 a răspuns:

Hey, aici regasesti datele companiei-mama si numerele de telefon!
http://ultimateproteins.ro/fashionb2302/index.php?route=information/contact

| Kun_Lavinia_1980 a răspuns:

Sunt de proasta calitate si pe deasupra astepti pana iti vine rau dupa comanda

| camin73 a răspuns:

Buna. Din experienta mea pot sa zic ca e o mare TEAPA. Am comandat o rochita, a vcenit in 2 zile, DAR - nu era marimea comandata i nici modelul comandat. Pentru vanzari reactioneaza foarte repede, insa cand e vorba de retur sau schimb produ - dispar, nu rapund nici pe mail, nici la telefon. Sa va feriti de ei.

| Husu_Mirela_1989 a răspuns:

Sunt niste tepari produsele nu sunt la fel iar daca vrei sa faci retur nu raspunde nimeni la telefon si postarile negative de pe Facebook le sterg si apoi te blocheaza. Aveti grija cu ei preturi mici si de rahat

| Marisa_Aryanna_1987 a răspuns (pentru Husu_Mirela_1989):

Vreau si eu mailul cine-l are, va rog, ca am de rezolvat o problema cu ei!

| Boutiuc_Delia_1998 a răspuns:

E logic sa ne de-a teapa toate produsele vin din China de aceea marimile nu corespund chinezi sunt mai mici decat noi, multe site uri de la noi vand haine de pe aliexpress spre exemplu pe Anasofia.ro sunt produse de pe ali avand exact aceleasi poze si pret dublu sau mai mult asa ca mai bine comandam direct din China.