| anonim_4396 a întrebat:

Acum 2 zile am fost la dermatolog (pentru niste pete pe piele). Atunci medicul m-a intrebat daca am si cosuri si eu i-am zis ca da, iar el mi-a recomandat Zineryt pentru acnee [desi eu nu am acnee]. Am luat crema de la farmacie si pe cutie scrie "pentru acneea vulgara". Am cautat pe net despre acest tip de acnee si cand am vazut cum arata am zis ca e o greseala pentru ca eu nu am decat 3-4 cosulete care imi apar in unele perioade ale lunii. Am citit si despre reactiile ei, si am auzit ca la inceput ti se agraveaza cosurile, iar dupa un timp iti dispar. Mie acum, sincer, mi-e frica sa o incerc, pentru ca nu stiu ce reactii o sa aiba pielea mea. Nu vreau sa mi se agraveze aceste cosulete pe care le am, sau sa-mi apara altele si sa dau in acnee, pentru ca acnee nu am. Sincer, nu stiu ce sa fac, daca puteti sa-mi dati un sfat sau daca ati incercat produsul.Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sincer, nu te sfatuiesc sa folosesti Zineryt si chiar nu inteleg de ce ti l-a recomandat dermatologul. In mod evident, nu ai indicatie pentru un tratament atat de puternic.

Răspuns utilizator avertizat
| adinaciosescu a răspuns:

Mai bine incearca produsele de la gerocosen. Sunt naturale si mult mai bune.

| larisag a răspuns:

Buna,
Clar produsele naturale, pe baza de plante, reprezinta un remediu eficace si o alternativa in lupta impotriva cosurilor.Eu am auzit de un astfel de produs de la alte persoane care l-au folosit, iar rezultatele au fost din cele mai bune.Pentru detalii http://www.tratamente-boli.com/......activ.html
Mult noroc si o zi buna!

| anita92 a răspuns:

Eu am o parere destul de buna despre zineryt. Am folosit o perioada si am scapat de cosurile si petele inestetice de pe spate. Am incercat si gerocosen, sunt bunicele dar nu dau rezultate ca zineryt`ul(nu asa rapid). Depinde foarte mult de tipul de piele, daca doctorul l-a recomandat... el iti cunoaste tipul de piele etc.
Petru cosuri poti incerca masca de argila. E ieftina si de calitate, plus ca o gasesti in toate farmaciile.