| etmiky a întrebat:

acum 3 luni aveam parul lung, aproape pana la fund, si din prostie, mi-am tuns parul pana la umeri. creste foaarte incet.As vrea sa imi creasca parul inca cel putin 10 cm cat se poate de repede. Nu folosesc placa de intins parul, nu folosesc fixativ sau alte produse pentru. par in afara de sampon. am parul cret, stiu ca de aceea pare mai scurt, dar nu il indrept deoarece firele de par se ard. Ce as putea face pentru. a stimula cresterea parului?

1 răspuns:
| cristinica56 a răspuns:

Poti sa folosesti ulei de ricin.
Seara pui pe radacina parului si pe varfuri si pui un prosop sau ceva pe cap ca sa nu murdaresti perna. Dimineata cand te trezesti te speli pe cap cu un sampon. Este bine sa te speli de 2-3 ori pentru ca este uleios. Fa asta 1 data pe saptamana timp de 2-3 luni. Nu e garantat ca merge dar nu o sa vezi din prima diferenta. Daca observi ca iti cade parul mult atunci nu mai folosi.
Sper ca te-am ajutat papa.