| xXx_6498 a întrebat:

acum ceva timp foloseam mult fixativ, foarte mult si in fiecare zi, dar mama oprit, toate bune si frumoase iar dupa o luna dupa ce m-am oprit din folosirea fixativului a inceput sa-mi cada parul din zona in care imi dadeam cu fixativ si am inceput sa am matreata si parul gras, am incercat sa folosesc head&shoulders pentru par gras da dupa ce ma deadeam cu el pe cap si dupa ce ma stergeam incepea sa-mi cada in continu pumni de fire din zona in care mi-am dat cu fixativ, si nu stiu ce sa fac(mentionez ca daca imi dau doar cu apa pe cap nu se intampla nimic doar cand folosesc samponul). Am auzit de Gerovital ca ar fi bun da mi-e frica sa numi cada si mai rau decat la sampon, va rog mult sa-mi spuneti ce credeti ca ar trebui sa folosesc...

8 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Parul nu cade pentru ca ai incetat sa folosesti fixativul, ci pentru ca l-ai folosit prea mult timp si ai distrus firul de la radacina. Arunca o privire aici: http://www.divahair.ro/......i_parului. In ceea ce priveste parul gras, adauga in apa cu care il clatesti zeama de la o jumatate de lamaie. Spor sa ai!

| alinoovsky a răspuns:

Salut! Pai iss are dreptate, chel stop de la hofigal e foarte bun si nici nu costa mult (in jur de 10 lei)Dupa ce te-ai spalat pe cap iti dai cu chel stop, masand bine pielea capului. http://www.naturaplant.ro/produse/713/ChelStop Sper ca te-am ajutat!

| aia a răspuns:

Chel stoplaughing

| cryssbby a răspuns:

Gerovital e cel mai bun opreste caderea parului la mine a mers sincer(am avut acelasi caz)!

| adelaroman79 a răspuns:

Fratee.
din moment ce spui ca dupa ce te speli iti cade parul cu pumnii, la ce mai iti e frica sa folosesti gerovital?
cand o sa ai curaj, cand n`o sa mai ai par?
eu una folosesc pentru matreata clear, dar faza cu matreata nu e din cauza samponului sau ceva.am fost la dermatolog, si mi-a spus ca pentru a evita matreata e bine sa te clatesti fff bine, daca nu raman spume din sampon in par nu se formeaza matreata!
cel putin mie asa mi-a zis.
acum vezi si tu.mergi la un consult ceva.
Baftahappy

| drAn3 a răspuns:

Fratele meu, la chestii din astea nu te bazezi NICIODATA pe spuse, pe forum, pe ziarul as si rubrica cu medicina naturala.
Te sfatuiesc sa te duci la dermatolog si il intrebi pe el.

| necris77 a răspuns:

Du-te la dermatolog ca o sa ajungi sa arati ca si Kojak(http://en.wikipedia.org/wiki/Kojak)

| georgianas a răspuns:

Eu am scapat de matreata cu sampon CLEAR, iar impotriva caderii parului am luat de la farmacie naturista niste fiole PLACENTA SEB, dar in cazul tau dca este grav ar trebui sa consulti un medic de specialitate