| AntonelaCK a întrebat:

Ajutati-ma cu o parere pentru ca sunt terminata psihic.

In ianuarie parul meu era blond foarte deschis si m-am dus la un salon spunand ca as vrea sa mi-l mai închida foarte putin.
Ok, ce a pus si ce a facut... ca am iesit negru.
In orice caz, dupa 2 luni parul meu s-a decolorat sa zic asa... si am ajuns un portocaliu cu suvite blonde.

Ceea ce vreau eu e sa ajung din nou la blondul pe care il aveam.
Credeti ca o sa se deschida in continuare si sa ajung totusi la blondul meu?

Cineva mi-a spus ca orice culoare as pune pe blond, se spala.
Daca imi pun cea mai deschisa nuanta de blond-cenusiu, oare sa ies un blond dragut?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La blondul pe care il vrei, poti ajunge numai printr-o decolorarea noua, dar in situatia in care esti acum, nu recomand, pentru ca vei avea un par ars, care va trebuii taiat de la radacina, dupa decolorarea.
Sincer, mai bine pune-ti un saten pe par, pentru ca este destul de afectata acum, dupa decolorarea anterioara.

| alina2k18 a răspuns:

De nu ai pus intrebarea asta... :))
Tu cand ai vazut ca aia te-a facut inchis ce facusi? Nu ai facut scandal?
Plus banii inapoi si sa iti si plateasca dauna respectiv sa te poti face cum vrei tu la alt salon.
Nu are ce sa se mai deschida, ia si tu un blond mai inchis ca sa nu mai fii portocalie si stai asa pana in luna mai si atunci mai tunzi si te faci mai deschis.
https://www.emag.ro/......DR8BJBBBM/

| Furnicuta000 a răspuns:

Parul tau initial era facut la salon?
Vopseaua aia neagra sau ce era, era permanenta si a ramas pigment care ti-a facut parul potocaliu sau si inainte avea nuante de portocaliu?

Daca parul tau acum e foarte deschis dar cu nuante de portocaliu, poti sa bagi o vopsea gri (dar pe care sa scrie colorare nu decolorare) care va anula acele nuante si parul va fi un blond deschis frumos.
Daca nu merge cu vopseaua (desi cred ca o sa mearga) va trebui sa il mai decolorezi si abia apoi sa aplici o vopsea.
Indiferent de metoda aleasa, sa folosesti si un sampon nuantator mov ca sa scapi de orice urma de galben si portocaliu (eu folosesc Fanola, e profesional si nu e deloc scump)

| Yurisa a răspuns:

In primul rand, nu baga vopsea ca o sa iti arzi parul degeaba. Eu zic sa il lasi asa pentru ca se va duce intr-adevar daca zici ca e un fel de portocaliu. Te speli si tu.ai des pe cap si aia e