| ynna83 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine cu un raspuns.ce numar corespunde marimii M la haine.pentru ca daca cumpar un blug are marimea 30-32, daca iau pantaloni marimea e 42-44, daca cumpar altceva e marimea M.cum pot sa-mi dau seama ca toate trei sunt aceeasi marime? multumesc.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te poti lua dupa marimi pentru ca difera de la o marca la alta

| RedVelvet a răspuns:

La bluze de obicei M inseamna masura 38. La pantaloni, 28-29. Depinde insa de croieli. E posibil ca pentru hainele de la o firma sa ti se potriveasca masura M, iar pentru haine de la alta firma, S sau chiar L.

| ynna83 explică (pentru RedVelvet):

Vreau sa comand un trening si e de firma de la adidas, normal ar fi bine M.multumesc