| Andreea6272 a întrebat:

Buna ajutati-ma va roog mi am umflat buzele cu sticla iar acum mi au ramas niste semne vinetii spre negru cum pot scapa cat de repede de ele?

16 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cum adica "ti-ai umflat buzele cu sticla"? Ce mai e si asta?

| Andreea6272 explică:

Cu un dop de la sticla sunt mii de fete care fac asta dar eu l am tinut cam mult si s-a format un fel de vanataie pe langa

| Legion7X a răspuns (pentru johnnny123):

Https://m.click.ro/......e-scapa-de niste prosti văzute pe net care îi influențează toți. Efectul de turmă.

| Violleta2022 a răspuns:

Pune ruj pe buze si nu se mai observa vanataile, ca alea nu dispar asa de usor. Iar pe viitor, nu-ti mai da cu sticla in gura.

| Andreea6272 explică (pentru Legion7X):

Si cum scap de ele?

| KR0NSTADT a răspuns (pentru johnnny123):

O fi luat vreo sticlă-n bot. laughing

| Floridori a răspuns:

Astepti sa treaca laughing

| KR0NSTADT a răspuns:

Nu ai ce să faci. Mai bine rogi un vecin să-ți umfle și ochii, cu o vază. Măcar știi o treabă. laughing

| johnnny123 a răspuns (pentru Andreea6272):

Aha, deci o tampenie pe care o fac copilasii fara minte.

Acum nu ai decat sa astepti pana cand iti trece si data viitoare sa nu te mai iei dupa toti gigeii de pe tiktok sau de pe unde va mai pierdeti voi vremea.

| Legion7X a răspuns (pentru Andreea6272):

Cred că o să îți treacă de la sine. Dacă poŕți mască nu se vede, până îți va trece. Să numai faci asta. Probabil buzele au rămas într-o anumită tensiune după ce ai tras aerul din sticlă formându-se ca niște ventuze proeminente. Asa ai căpatat și vinețeala.

| Andreea6272 explică (pentru Violleta2022):

Mie nu mi s-a invinetit buza mi s-a invinetit pielea de sub buza

| Andreea6272 explică:

Mie nu mi s-a invinetit buza s-a invinetot pielea de deasupra si dedesubtul buzei

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreea6272):

Ups... in cazul asta stai in casa cateva zile, pana iti trec vanataile!
iar pe viitor, invata sa te feresti de sticla, ca nu cumva tot accindetal, sa-ti spargi dintii.

| alina2k18 a răspuns:

Credeam ca doar in 2015 va manca in chur sa faceti asa ceva laughing
Gheata si o crema antivanatai din plafar.

| mihaela000ela a răspuns:

"ti-ai umflat buzele cu sticla"?

| Thea01 a răspuns:

S-ar putea ca vasele de sange din buze sa ti se fi spart din cauza presiunii. Oricum afara purtam masca deci ai noroc. O sa iti treaca in cateva zile...pana atunci poti sa te dai cu putina miere pe buze si sa masezi usor cu degetul.