| CarameleCuLapte a întrebat:

Bună, am 13 ani și am ochi căprui, și vreau sa imi iau lentile de contact colorate (albastre) și nu am probleme cu vederea, ca vreau ochi albastri, le am spus colegilor ca ochii mei se schimba în albastru vara, deci sunt potrivite pt vârsta mea? Eu asa cred

20 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Daca tu asa crezi, de ce mai cauti aprobare pe TPU?

" CarameleCuLapte intreaba:
Bună TPU happy, sunt o fata de 13 ani, am înălțime 1.66 și 50 de kilograme, sunt frumoasa, cu parul lung (nici chiar pana la fund) și cu ochi albaștri."

Esti putin obsedata, stii? happy

| Drimmero a răspuns (pentru Kaℓi):

Acum 1 saptamana zicea ca are 12 ani si e foto-modelrolling on the floor))).

| Kaℓi a răspuns (pentru Drimmero):

Da, m-am uitat si eu prin intrebarile ei happy

| Drimmero a răspuns (pentru Kaℓi):

Nu vreau sa fiu rautacios, dar la 12 ani e posibil sa fii ''foto-model''?

| Kaℓi a răspuns (pentru Drimmero):

Nu stiu ce intelege ea prin asta happy
La 12 ani esti un copil. Poate ne lamureste ea in ce reviste si campanii publicitare a aparut, cu ce artist fotograf prefera sa faca shooting-urile si cu ce firme are contracte... cam asta inseamna fotomodelling-ul happy

| Drimmero a răspuns (pentru Kaℓi):

Corect. Nu cred ca apare o pustoaica de 12-13 ani pe paginile unor reviste. Cei de acolo cauta fete suple si inaintate cat de cat in varsta, de la 20+, nu baga fetite de 12 ani ca apoi sa fie bagati la pedofilie!

| Florentina9210 a răspuns:

Hai lasa-ma cu prostiile tale de copil far' de minte.
Saptamana trecuta aveai 12, acum ai 13.
Tu nici macar nu esti destul de dezvoltata la varsta asta si visezi la modeling.
Hai ca ma enervezi, sa stii!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

rolling on the floor)))))))))))))))) Aici ai fost simpatica si rautacioasa!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Multumesc! big grin

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce faci?

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Tocmai ce am terminat cina si acum un pic la computer. Tu?

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Ce sa fac, astept ora 22:05 pentru un meci de fotbal! Asa, asa, la PC, relaxare totala, nu?smug

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Pai, dupa ce am alergat prin curtile oamenilor dupa Leon, ca este foarte nebun, m-am si impiedicat, ma doare piciorul ( nu ar strica un masaj smug) mi-a facut si pofta de mancare. M-a ajutat la ceva.
Si, da! M-am ''relaxat'' alergand!
Ce iti pasa tie!

| Drimmero a răspuns (pentru Florentina9210):

Frumos asa! Imi pasa, imi pasa, doar iti cauti fericirea! Eu m-am uschit, ne mai citim, salut!

| Florentina9210 a răspuns (pentru Drimmero):

Da, da. laughing Ok. See you later!

| OoBunnyoO a răspuns:

In primul rand nu ar fi trebuie sa spui asa ceva. Asta este o minciuna gogonata. Orice copil daca o sa spuna asta vreunui parinte va afla ca minti, daca nu stiu deja asta. Ochii nu isi schimba culoarea in functie de anotimp, in cel mai bun caz pot parea un pic mai deschisi daca este insorit afara.

In al doilea rand, esti cam micuta la 13 ani sa porti lentile, mai ales ca te supui unor riscuri inutile, precum infectiile la ochi. Mai ales la 13 ani cand esti inca mica si iesi pe afara, te joci, nu te speli pe maini etc. Cu lentilele trebuie sa fii foarte disciplinata, sa nu te atingi la ochi si mai ales sa ai grija sa nu le pierzi. Fizic vorbind, da le poti purta, insa trebuie sa fii foarte responsabila cu ele.

| TheWomanCat a răspuns:

Si eu am 13 anisori si ochi capruihappy
Daca iti place si vrei sa o faci nu iti fa probleme pentru posibilele riscuri...Dar cred ca nu ar trebui sa iti schimbi culoarea ochilor deoarece esti frumos\frumoasa asa cum esti.

| Roxana0606 a răspuns:

Bleguta mai esti. :* Nu trebuia sa le spui ceva ce nu este adevarat.
Nu stiu daca mama ta ar fi de acord sa porti lentile de la varsta asta. trebuie sa te duci la oftalmolog sa-ti alegi lentilele daca vrei. niciodata sa nu-ti iei lentile de capul tau

| Lumiii13 a răspuns:

Hey! Păi eu nu știu ce să zic... poate lentilele o să-ți strice ochii. Nu știu... spun doar. Nu am folosit niciodată lentile.
Doar spuneam!winking
Eu aș spune să folosești lentile când ai 15-16 ani. E cel mai bine.
Oricum tu faci cum vrei, ți-am dat doar un sfat.winking

| adelapetrescu a răspuns:

Singura problema e ca vei avea bataie de cap cu ele. Lentilele au nevoie de ingrijire si trebuie sa fii atenta cu ele. De unde te-ai gandit sa le ai? Ai grija.