| Erika11 a întrebat:

Am 13 ani si am cam 45 de kg. Pentru varsta mea cred ca e potrivit avand in vedere cat au colegele mele, dar problema este ca eu sunt cea mai scunda din clasa deci cred ca am prea mult. Adica am burtica, nu foarte mare, dar am reusit tot timpul sa o ascund. Dar acum vine vara si vreau sa slabesc. As vrea sa stiu cum pot sa scap de cele 5 kg in plus in cam o luna. Avand in vedere ca sunt in crestere sunt sigura ca e posibil. Nu am de gand sa masor caloriile si prosti din astea. As vrea sa imi spuneti niste exercitii fizice care sa le fac seara inainte de culcare si cam ce ar trebui sa manac(sunt dezastru cu mancarea, dimineata nu mananc nimic si mananc destul de multe dulciuri) De ieri nu am mancat paine alba, decat neagra, am auzit ca ajuta.
FUNDA celui mai helpful raspuns! big grin

Răspuns Câştigător
| MariaBianca2003 a răspuns:

Eu am 11 ani si am avut acum 2 luni 45 de kilograme... am tinut o "mica dieta":
nu am mai mancat paine si am renuntat total la dulciuri si chipsuri...seara faceam cate 20 de genoflexiuni iar ziua, normal, efort fizic: alergare, exercitii obisnuite tongue Acum am 41 de kilograme si am realizat ca a dat roade. Ti-o recomand si tie! big grin (P.S. mananca multe mere! ) laughing))))

2 răspunsuri:
| Iulian_Ghelbere_1999 a răspuns:

Salut!
Nu e nevoie de mare efort, alergi putin prin cartierul tau, tot mai mult in fiecare zi, si ai sa slabesti repede

| delia2003lovelove a răspuns:

Pai sa stii ca poti intra pe youtube pe Fitness Blender si poti faci cate un program din ala seara inainte de a te culca.Sa sti ca ajuta mult la slabit daca faci regulat. Sper ca ti-am fost de ajutor.Te pup.Pa.