| MynameisLove a întrebat:

Am 13 ani si siz eu ca folosesc destul de multe produse.m-am gandit sa renunt la multe din ele.Voi ce ziceti?
-In fiecare dimineata folosesc un fel de scrub de la Nivea
-folosesc niste servetele de curatat tenul de la Balea Young pt.cosuri
-apoi o creme hidratanta Bio
-apoi o crema de cosuri de la Balea pe care o aplic doar pe frunte.
-seara ma demachiez cu un lapte demachiant.
Ca si make up:
-cam 5 zile din 7 mascara
-1 din 7 fond de ten
-7/7 balsam de buze
happyCam asta e tot
Funda

7 răspunsuri:
| danielaxyz a răspuns:

Scrub-ul l-ai putea folosi doar o data pe saptamana, iar fondul de ten eu zic ca-i cam devreme pentru varsta ta, iti va strica tenul mai tarziu si-l va maturiza mai devreme

| MynameisLove explică (pentru danielaxyz):

Hmmm in loc de scrub ce as putea folosi sa ma spal dimineata pe fata? Inafara de sapun clasic?

| danielaxyz a răspuns (pentru MynameisLove):

Eu ma spal doar cu dove

| MynameisLove explică (pentru danielaxyz):

Cred ca o sa folosesc si eu un sapun normal de la Nivea.

| JamilaGizeh a răspuns:

As renunta la fond de ten!

| JamilaGizeh a răspuns:

Eu as renunta la crema hidratanta si la cea pentru cosuri. Foloseste doar acel scrub si servetelele.Nu stiu de ce folosesti atatea creme? Balsamul de buze si mascara cred ca este ok, si eu folosesc in fiecare zi dar in schimb niciodata fond de ten. Daca ai cosuri s-ar utea mai mult sa le scoti in evidenta cu fondul de ten, daca nu stii sa aplici corect si nu respecti anumiti pasi se vede foarte urat.

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Daca la 13 ani folosesti atatea la 50 cate ai sa folosesti? O sa iti strici tenul si o s afaci riduri.